14.10.2019/11:13

W sklepach brakuje rąk do pracy, ale liczba ofert pracy w handlu maleje

Liczba ofert pracy w handlu i sprzedaży wciąż jest duża, ale jednak zmalała w trzecim kwartale 2019 r. - pokazują najnowsze dane przedstawione w "Rzeczpospolitej". Na samym portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl spadek liczby ofert w tej specjalizacji wyniósł 6 proc. rok do roku.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Erwin 18.12.2019

  Jaki problem? Renegocjowałem warunki umowy i teraz zarabiam.

 • Fran666 18.12.2019

  Zgadzam się z przedmowcą. Wystarczy poczytać opinie o ruchu - Google nie kłamie. Ruch sa opinie. Że ta firma jeszcze istnieje, to jest dowód na to w jakim kraju prawa i sprawiedliwości żyjemy.

 • Grzegorz77 18.12.2019

  Wymienione tutaj powody są w większości znaczące. Koszty zatrudnienia, składki,z pewnością odbiją się w przyszłym roku. Do tego wszystkiego, znacząco przyczynia się sama jakość oferowanej pracy. Są firmy, które w celu jakiegoś tam obejścia prawa oraz zmniejszenia kosztów zatrudniają na umowach agencyjnych tzw.B2B. Popatrzmy np. Na RUCH. Wszystkie kioski - a raczej pozostałości, biorąc pod uwagę tempo składanych rezygnacji, obsadzone sa ludźmi na samozatrudnieniu. Umowy,ktore dostają do podpisania, są często bardzo enigmatycznie zapisane. Ilość godzin pracy w miesiącu średnio 320 za nawet nie średnią krajową to już kolejne wytłumaczenie braku rąk do tej pracy.
  Jeżeli chodzi o tę firmę, to o wszystkich problemach możecie zapoznać się tutaj:
  (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.