13.07.2021/12:45

W sklepach Carrefour stanęły kolejne refillomaty. To urządzenia do napełniania kosmetyków w płynie do własnego opakowania

Firma Swapp! rozwija projekt w ramach którego konstruuje urządzenia do napełniania opakowań wielokrotnego użytku. Są to tzw. refillomaty. W projekcie pilotażowym biorą udział sieć sklepów Carrefour i producent kosmetyków naturalnych Yope – informuje dziennik Rzeczpospolita.

Projekt ma przekonać polskich konsumentów do ograniczenia zakupów jednorazowych opakowań produktów. Dwa pilotażowe automaty pojawiły się w Warszawie i Wrocławiu. 
Aby skorzystać z tej usługi wystarczy przyjść z pustym opakowaniem i napełnić go mydłem w płynie lub szamponem. 

Dziennik informuje też, że za innowacyjnym konceptem stoją Szymon Barabasz, przedsiębiorca związany z branżą FMCG, oraz Sargheve Sukumaran, działający w obszarze designu.

Rzeczpospolita donosi, że refillomaty przypominają wyglądem automaty do kawy. W jednym urządzeniu znajdują się cztery 5-litrowe pojemniki z czterema różnymi produktami (szampon, dwa rodzaje mydła, żel pod prysznic). Jeden pojemnik zbiorczy pozwala na uzupełnienie dziesięciu opakowań o poj. 500 ml.  

Spółka Swapp! nawiązała już współpracuje z marką kosmetyków naturalnych i chemii gospodarczej Yope oraz siecią Carrefour - to w tych marketach stanęły refillomaty. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także