15.12.2017/17:20

W sklepie E.Leclerc znęcano się nad karpiami? Firma: sprzedaż ryb jest prowadzona zgodnie z prawem

Kontrowersje w gdańskim sklepie E.Leclerc. Jak wynika z nagrania przesłanego redakcji Wiadomości Handlowych przez Fundację Viva! Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt, jedna z pracownic sklepu rzuca żywymi karpiami.

- Niestety ponownie zarejestrowaliśmy skandaliczne traktowanie żywych karpi w sklepie e.Leclerc. Pracownica działu z rybami wrzuca karpia do plastikowego kontenera w którym nie ma wody, ryba bezwładnie upada, co z pewnością przysparza jej ogromnego bólu - brzmi wiadomość dostarczona przez fundację Viva!

W przesłanym po publikacji materiału oświadczeniu, firma E.Leclerc odniosła się do publikacji. - W nawiązaniu do filmu zarejestrowanego przez przedstawicieli fundacji Viva! informujemy, że sprawa została przekazana do kierownictwa gdańskiej placówki. Obecnie jest ona badana w ramach struktur gdańskiego sklepu - informuje biuro prasowe E.Leclerc.

To nie pierwsze zamieszanie wokół marketu. Kilka dni temu w internecie pojawiły się materiały, w których pracownica sklepu E.Leclerc umieszczała w foliowych torbach żywe karpie. W reakcji na doniesienia internautów E.Leclerc przygotowało oświadczenie:

W nawiązaniu do informacji dotyczących niewłaściwego traktowania karpi podczas sprzedaży w jednym z naszych sklepów, grupa E.Leclerc oświadcza, że wszystkie należące do niej placówki prowadzą sprzedaż tych ryb zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii. Dzień po opublikowaniu materiału nagranego przez wolontariuszy Fundacji ViVa oraz na www.trojmiasto.pl, sugerującego prowadzenie sprzedaży karpi niezgodnie z przyjętymi normami prawnymi, w sklepie E.Leclerc w Gdańsku odbyła się kontrola Policji, podczas której nie stwierdzono żadnych uchybień.
Sprzedaż żywych karpi jest prowadzona w części sklepów E.Leclerc w Polsce. W przypadku, gdy klient chce dokonać zakupu żywego karpia, ryba jest umieszczana w specjalnie do tego przygotowanym i spełniającym normy opakowaniu do transportu.  Prowadzimy także sprzedaż świeżego karpia, który przed zakupem przez klienta, uśmiercany jest w wydzielonym miejscu przez pracownika sklepu, zgodnie z obowiązującymi normami  i przepisami. Taką rybę klient otrzymuje w opakowaniu foliowym.  Podkreślamy, że sprzedaż ryb w sklepach E.Leclerc prowadzona jest zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem.

Powyższe oświadczenie zostało skomentowane przez fundację Viva! Trójmiasto:

Jesteśmy zdziwieniem opornością sklepu na zrozumienie gdzie tkwi jego błąd. W sklepie odbyła się kontrola policji, która nie stwierdziła uchybień. Ale czy to wymazuje zdarzenia z dnia poprzedniego, które zostały zarejestrowane na filmie? To tak, jak gdyby policja otrzymawszy zgłoszenie, o trwającej właśnie bijatyce na skrzyżowaniu ulic X i Y, pojechała tam na drugi dzień i stwierdziła, że żadna bijatyka się tam nie odbywa. Ubolewamy, że sklep nie uznał za stosowne PRZEPROSIĆ za zaistniałą sytuację!" 
 
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Były klient 10.01.2018

    To skandaliczne zachowanie pomaga w podjęciu decyzji ... gdzie nie będę robił zakupów. Żywy karp na wigilię to komunistyczna tradycja - wtedy nie było możliwości mrożenia mięsa.

  • Były klient 10.01.2018

    To skandaliczne zachowanie pomaga w podjęciu decyzji ... gdzie nie będę robił zakupów. Żywy karp na wigilię to komunistyczna tradycja - wtedy nie było możliwości mrożenia mięsa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.