23.02.2021/18:16

W środę rząd ogłosi decyzję o obostrzeniach gospodarczo-społecznych na najbliższe tygodnie

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział we wtorek, że szczegółowe informacje o obostrzeniach, jakie obowiązywać w najbliższych tygodniach, przedstawione zostaną w środę 24 lutego przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Więcej szczegółów nie jest znanych. To oznacza, że nie wiadomo jeszcze, czy rząd zdecyduje się na status quo, zaostrzy restrykcje, czy może je poluzuje. Jednak według nieoficjalnych informacji Polsat News, rząd zamierza wprowadzić regionalizację obostrzeń.

Warto przypomnieć, że niedawne odmrożenie części gospodarki (kina, hotele, stoki itd.) wprowadzone zostało jedynie testowo, na dwa tygodnie. Od tamtej pory liczba dziennie wykrywanych zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie.

Zdaniem licznych ekspertów, mamy do czynienia z początkiem trzeciej fali, co - w optymistycznym wariancie - może skłonić rząd do wstrzymania odmrażania gospodarki (zła wiadomość np. dla gastronomii), a w wariancie pesymistycznym - może doprowadzić do anulowania niektórych z ostatnich decyzji i tym samym do zaostrzenia lockdownu.

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu kolejnych 6310 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Dla porównania, tydzień temu we wtorek takich przypadków było 5178, a dwa tygodnie temu - 4029. Widać zatem jak na dłoni, że trend jest rosnący.

Jak dotąd ze środowisk rządowych nie popłynęły sygnały o jakichkolwiek zmianach obostrzeń dotyczących galerii handlowych oraz sklepów - w którąkolwiek ze stron.

Jest prawdopodobne, że podczas środowej konferencji z udziałem ministra Niedzielskiego poruszona zostanie kwestia zaostrzenia przepisów dotyczących maseczek ochronnych. Kilka dni temu doradca premiera ds. walki z COVID-19, prof. Andrzej Horban, zasugerował, że zabronione może zostać korzystanie z materiałowych maseczek, a wprowadzony zostałby wymóg noszenia maseczek chirurgicznych. Według Polsat News, jest niemal pewne, że zakazane zostanie zakrywanie nosa i ust przy pomocy przyłbic lub szalików.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także