22.03.2023/09:34

W Żabce debiutuje Tiger Placebo bez kofeiny. To odpowiedź na projekt zakazu sprzedaży energetyków niepełnoletnim?

Tiger, marka napojów energetyzujących z portfolio Maspeksu, rozszerzyła swoją ofertę o napój bez kofeiny w składzie. Produkt zadebiutował w sieci sklepów Żabka. Wydaje się, że może to być sposób na poradzenie sobie (oczywiście tylko częściowe) z szykowanym ewentualnym zakazem sprzedaży energetyków dzieciom i młodzieży.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Ula 28.03.2023

  Kiedy Polacy przestaną dawać kasę pisowi, który przez różne fundacje i tysiące przepłacanych stanowisk okrada budżet i nas ? Samego podatku inflacyjnego zapłaciliśmy pisowui 160 miliardów złotych w zeszłym roku.

 • Ryszard z Tesco 27.03.2023

  Kiedy Polacy przestaną dawać kasę zagranicznym fundom ?

 • Ares 23.03.2023

  Dokładnie. Parki handlowe to porażka

 • Nickt 22.03.2023

  Pomysł ciekawy, mnie odpowiada smak energetyków, ale nie piję ze względu na taurynę i kofeinę. Natomiast piłbym coś takiego dla samego smaku. Oczywiście firma wie co robi bo w ten sposób asekuruje się (a może już wiedzą, że będzie zakaz?), a jednocześnie kontynuuje wyrabianie nawyków sięgania po energetyka u dzieciaków. Dziś będzie to z konieczności, być może, 0% kofeiny, a za parę lat rzucą się na wersję kofeinową. Tak samo jak jest z alkoholem.

  Co do handlu to jasna sprawa, że ustawa o wolnych niedzielach sprzyja rozwojowi Żabek i niczego więcej. Niszczy łańcuchy dostaw, przyczynia się do zmniejszenia zatrudnienia i zwiększenia liczby obowiązków obecnym pracownikom "na tygodniu", a także powoduje, że marnuje się o wiele więcej żywności.

 • Monopolizacja i prymitywne obiekty 22.03.2023

  Niszczyć handel, niech zostaną tylko Biedronki, Dino, Lidle i Żabki. I nie budować nowoczesnych centrów handlowych tylko blaszaki z boksami z wejściami każde od zewnątrz. Same dyskonty i wszędzie Żabki dla dobicia każdego nawet drobnego handlu. A cała reszta won.
  Kiedyś budowa nowoczesnych centrum handlowych albo hipermarketów nawet z niewielkim psazem handlowym wszystko pod dachem, z restauracjami i przestrzenią dla odpoczynku, pod dachem, a nie jak w parkach handlowych każdy boks ma i osobne wejście. Nie ma tych parkach handlowych wspólnej przestrzeni!!! Nie ma toalet!!!

  To nam się funduje. Same parki handlowe z tym samymi podmiotami, same dyskonty i Żabki. Wcześniej budowano hipermarket z pasażami od mniejszych do większych ale wszędzie była toaleta! I wszystkie zadaszone i szansę miały mniejsze podmioty do wynajęcia! Budowano nowoczesne centra handlowe,. prawdziwe inwestycje od parkingów podziemnych po wielopoziomowe i to była architektura. Mnóstwo firm wynajmowało często małych nie takich dyskontów i sieciowych jak w tych blaszakach z boksami z osobnymi wejściami bez toalet zwane parkami handlowymi! Jest bardzo źle.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także