02.03.2020/22:50

Wałbrzych chciał być pierwszym miastem w Polsce bez plastiku i foliówek... ale nie będzie

Pod koniec stycznia wałbrzyscy radni zdecydowali, że w szkołach, urzędach, bibliotekach, na miejskich basenach i imprezach masowych organizowanych przez miasto będzie obowiązywał zakaz plastiku. Zakaz miał obowiązywać od września. Uchwała zakazywała również sprzedaży i rozpowszechniania jednorazowych reklamówek w sklepach na terenie całego miasta. Wojewoda dolnośląski unieważnił jednak uchwałę radnych - informuje TVN24.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Rafał 03.03.2020

    W szkołach, urzędach, bibliotekach, na miejskich basenach i imprezach masowych. Z igły widły. Ile mniej tego plastiku? Długopisy pracownikom pozmieniacie na metalowe? Worki na śmieci im pozabierać chcieli? Plastik nie jest naszym problemem. Problemem jest jego odzysk, nieopłacalny recykling, brak spalarni, brak reaktorów pyrolitycznych gdzie plastik zamienia się na olej. Niestety rządzą Nami ludzie niemający świadomości problemu EKO. Ale medialnie sprzedali się świetnie. A ile w Wałbrzychu jest sklepów gdzie mogę sprzedać butelkę z kaucją? Ile metanu wydobywa się ze składowiska śmieci, zamiast je spalić i przerobić na ciepło generujemy Metan który jest prawdziwym gazem cieplarnianym. Temat rzeka.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.