30.01.2020/18:47

Wałbrzych jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza całkowity zakaz sprzedaży toreb foliowych w sklepach!

Rada Miejska Wałbrzycha przyjęła w czwartek historyczną uchwałę, która całkowicie zakaże sprzedaży w sklepach i hurtowniach torebek na zakupy z tworzywa sztucznego. Jest to pierwsza aż tak daleko idąca inicjatywa tego rodzaju w Polsce.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • asdf 31.01.2020

  Miasto nie może zakazać sprzedaży legalnego towaru, który można kupić i używać na terenie kraju. Ta uchwała nie ma mocy prawnej.

 • Wałbrzyszanin 31.01.2020

  Wszystko bardzo ładnie z tą ekologią tylko dlaczego zawsze najmniejszy zjadacz chleba dostaje po tyłku, tak się składa że w Wałbrzychu w samym środku miasta działa składowisko odpadów Mo-Bruk które co jakiś czas dziwnym zrządzeniem losu podlega samozapłonowi, jakimś pożarom albo innym takim (jak np. http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/43634/Pozaru-wysypiska-Mo-bruk-w-Walbrzychu-ugaszony#) i cały ten syf zapewnia mieszkańcom miasta świetną inhalację palącymi się odpadam no po prostu bardzo ekologicznie, dlaczego nikt tym się najpierw nie zajmie i ich nie wywali z miasta???

 • Obserwuje 31.01.2020

  Mnie to wygląda, nie pomawiam,ale czy nie jest to sponsorowane przez producenta torebek papierowych przecież zawsze ktoś musi mieć interes

 • fryc 31.01.2020

  czasem nie to face news?
  mandarynki,jabłka bez pakowania jeszcze ok,ale ciastka na wagę?tu jest mały problem.choć właściwie to można zważyć i klientowi to zasyfionej torby luzem wrzucić.
  jest ok.cza przychodzić z torbą na zakupy a nie bez!

 • rada 31.01.2020

  Fajnie niech teraz ten radny przyjdzie kupić mandarynki,jabłka czy ,,trzydzieści deko ciastek na wagę wafelek"zobaczymy czy mu się to luzem do kieszeni pomieści................ale uchwalone i już.

 • rada 31.01.2020

  Fajnie niech teraz ten radny przyjdzie kupić mandarynki,jabłka czy ,,trzydzieści deko ciastek na wagę wafelek"zobaczymy czy mu się to luzem do kieszeni pomieści................ale uchwalone i już.

 • dar 31.01.2020

  Pytanie: na jakiej podstawie prawnej Rada miasta zakazuje sprzedaży danego produktu?
  Dziś torby foliowe, jutro np. prezerwatywy- bo czemu nie?
  Rozumiem ideę, ale nie tędy droga...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.