01.02.2020/10:42

Walmart Canada będzie kupował Fior Fiore – markę własną sieci Coop Italia

Włoska sieć Coop Italia eksportuje produkty marki własnej Fior Fiore, które stanowią przegląd najciekawszych produktów kuchni włoskiej, w tym takie klasyki, jak makarony i sosy do nich. Z oferty będzie korzystał kanadyjski oddział Walmarta – informuje IGD Retail Analysis.

Marka Fior Fiore obejmuje ponad 400 produktów. Są wśród nich makarony, sosy, serwy, wina, marynaty, oliwa i wiele innych. Sieć Coop, podobnie jak kilku innych włoskich detalistów, zajmuje się eksportem tego asortymentu, dyskontując popularność kuchni włoskiej.

Już od października 2018 r. produkty serii Fior Fiore znaleźć można w sieciach zarządzanych przez amerykański oddział Ahold Delhaize – Food Lion, Giant Food, Giant/Martin’s, Stop & Shop oraz w serwisie ecommerce Peapod.

Coop Italia dzięki eksportowi zwiększa wolumeny sprzedaży i korzysta z efektu skali. Walmart zyskuje ciekawy asortyment i może wyróżnić się ofertą od konkurencji.

Źródło: igd.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.