02.08.2018/10:26

Walmart pozwany o 2 mld dolarów za kradzież technologii konserwacji żywności

W środę 1 sierpnia Walmart został pozwany przez Zest Labs, firmę z Krzemowej Doliny, która oskarża największego detalistę świata o kradzież technologii, która przedłuża świeżość produktów spożywczych i zmniejsza straty – informuje CNBC.

Pozywająca firma Zest Lab twierdzi w pozwie, że wykorzystywana przez Walmart technologia pn. Eden, służąca do przedłużania świeżości owoców i warzyw, „wygląda, brzmi i funkcjonuje” dokładnie tak jak technologia Zest Fresh. Firma domaga się odszkodowania w kwocie 2 mld dolarów – czytamy w serwisie CNBC.

Zest Labs przekonują, że przez lata współpracowały z Walmartem nad technologią Zest Fresh, gdy nagle w listopadzie ubiegłego roku detalista stracił zainteresowanie projektem. A w marcu 2018 r. Walmart ogłosił, że dzięki morderczym wysiłkom własnego zespołu inżynierów udało się w ciągu nieco ponad pół roku opracować własną technologię, dzięki której już udało się ograniczyć straty żywności na kwotę 86 mln dolarów.

„W rzeczywistości Walmart wykorzystał fakt, że przez lata miał pełny dostęp do tajemnic przemysłowych, zasobów informacji oraz know-how firmy pozywającej, dokonując kradzieży technologii Zest Fresh, którą bezprawnie zastosował dla własnej korzyści” – czytamy w pozwie.

Rzecznik Walmarta Randy Hargrove zapewnił, że koncern „szanuje prawa do cudzej własności intelektualnej” i oświadczył, że odpowie na pozew przed sądem.

Jak wylicza CNBC, kwota pozwu wynika z szacunków Walmarta, który w ciągu pięciu lat spodziewa się zaoszczędzić na technologii Eden kwotę ok. 2 mld dolarów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.