26.09.2020/10:10

Walmart przy pomocy dronów dostarcza testy na covid

Największa sieć handlowa świata, Walmart, rozpoczęła pilotaż dostarczania przy pomocy drona testów na covid-19. To kolejny już krok detalisty związany z rozwojem projektu dronowego.

Najnowsze testy ruszyły w Las Vegas w Nevadzie, a w październiku rozszerzone zostaną o miasto Cheektowaga w stanie Nowy Jork. Przypomnijmy, że Walmart w ostatnich tygodniach ogłosił rozpoczęcie dwóch innych testów dostaw przy pomocy drona. Jeden z nich obejmuje dostarczanie produktów spożywczych i artykułów pierwszej potrzeby, a drugi - produktów zdrowotnych.

Testy koronawirusowe dostarczane będą mieszkańcom, których domy zlokalizowane są w promieniu 1 mili od dwóch hipermarketów Walmartu. Pakiety testowe, przynajmniej na tym etapie, nie będą dostarczane mieszkańcom bloków. Dron musi mieć bowiem możliwość wylądowania na podjeździe czy na podwórku; balkon stanowi dla niego zbyt duże wyzwanie.

Za dostawę przy pomocy drona, ani za sam test, sieć Walmart nie naliczy "klientom" ani dolara. Mieszkańcy Las Vegas i Cheektowagi, po odbiorze testu, samodzielnie będą musieli pobrać wymaz z nosa oraz odesłać pakiet testowy do laboratorium (już nie dronem, lecz tradycyjnie - ale wciąż bezpłatnie).

Partnerami Walmartu przy pilotażowym projekcie dostaw testów na covid-19 przy pomocy dronów są firmy Quest Diagonstics oraz Drone Up.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także