20.02.2017/09:28

Warren Buffett sprzedał akcje Walmartu warte 850 mln euro

Jak informuje RetailDetail, amerykański inwestor, miliarder Warren Buffett sprzedał swoje akcje Walmartu, warte 850 mln euro. Biznesmen w ten sposób pozbył się wszystkich akcji koncernu. Ciekawy jest powód tej decyzji: otóż Buffett nie wierzy, że Walmart będzie w stanie konkurować z Amazonem.

Buffett kupił akcje Walmarta w 2005 r., ale stopniowo zmniejszał swoje zaangażowanie w firmie ze względu na jej problemy ze sprzedażą online. W 2012 r. ówczesny prezes zarządu spółki Mike Dune przyznał, że firma spóźniła się z debiutem online, co może spowodować trudne do odrobienia zaległości w stosunku do konkurencji.

Walmart wydał kilka miliardów dolarów na rozwój kanału online, ale firmie udało się zdobyć jedynie skromne przyczółki na tym rynku. Sprzedaż online Walmarta w 2015 wyniosła ok. 13,7 mld dolarów. Może się wydawać, że to dużo, ale jest to tylko ułamek sprzedaży ogółem, która wyniosła w tym samym okresie 482 mld USD.

Natomiast Amazon w tym samym roku wygenerował przychody w wysokości 107 mld dolarów. To niemal osiem razy więcej. Warren Buffett wydaje się nie wierzyć, że ten dystans jest w najbliższej przyszłości do pokonania, stąd jego decyzja o wyprzedaży akcji Walmarta.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.