05.06.2018/16:21

Wars „w znacznej większości” oferuje polskie produkty – MI odpowiada posłowi Mularczykowi

Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości w interpelacji z 18 czerwca do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podniósł kwestię braku polskiej żywności w wagonach restauracyjnych Warsa. Ministerstwo uspokaja posła, że Wars oferuje wiele produktów pochodzących od polskich producentów. Wyjątkiem są znane brandy globalne, których domagają się konsumenci.

Przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury, podsekretarz Andrzej Bittel zapewnia, że postępowania zakupowe oraz procesy negocjacyjne prowadzone są w Warsie zgodnie z wewnętrznym regulaminem, z zachowaniem zasad konkurencyjności przy uwzględnieniu oczekiwań pasażerów. Produkty wskazane przez spółkę wybierane są po przeanalizowaniu przedstawionych przez dostawców ofert, w tym także warunków handlowych, a proponowane produkty spożywcze powinny w jak najwyższym stopniu odpowiadać preferencjom zakupowym podróżnych.

„Należy podkreślić, że w wagonach gastronomicznych Wars S.A. oferuje wiele produktów, zarówno będących w sprzedaży jak i będących komponentem posiłków, które pochodzą od polskich producentów. WARS S.A. w znacznej większości korzysta z polskich produktów oferowanych przez krajowych producentów, wspierając tym samym rozwój polskiej gospodarki.” – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Jej autor zaznacza ponadto, że jedynie w przypadku wybranych produktów, których marka jest silnie rozpoznawalna i preferowana przez pasażerów, Wars oferuje produkty nie związane z polskim kapitałem.

Przypomnijmy: w interpelacji do Ministerstwa Infrastruktury poseł Arkadiusz Mularczyk pisał, że „podróżując wagonami należącymi do spółki WARS SA, która w pełni zależna jest od Skarbu Państwa, spotkać można bardzo wiele zagranicznych produktów lub tych wyprodukowanych w Polsce, lecz przez zagraniczne koncerny.”

Poseł przekonywał, że wiele produktów spożywczych oferowanych w Warsie „należy do największych światowych koncernów, podczas gdy lokalni polscy producenci mogą jedynie pomarzyć o promocji ich towarów wśród pasażerów”.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Lala 06.06.2018

    Ciekawe kiedy pisowcy zainteresują się kolorem moich skarpetek lub herbatą którą piję i kiedy wydadzą gorszemu sortowi stosowne instrukcje, nakazy i ogłoszą kary ?

  • Jw 05.06.2018

    Ani Wars ani tym bardziej Orlen nie przechodzi żadnej repolonizacji, ponieważ pracują tam ludzie, którym na rękę są obecni dostawcy patrz oferta Orlen Cafe.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.