12.08.2016/14:27

Warszawa: są duże problemy z segregacją odpadów

W siedmiu na osiem odwiedzonych przez stołecznych strażników stacjach paliw w Warszawie stwierdzono nieprawidłowości przy segregacji śmieci – podaje onet.pl.

Okazuje się, że do jednego pojemnika trafiały tam zarówno odpady komunalne, jak i biologiczne. Posypały się mandaty. W związku z tym podjęto decyzje o przeprowadzeniu kontroli na stacjach w całym mieście. To kolejne podmioty gospodarcze, za które biorą się stołeczni strażnicy miejscy. Po trwających wciąż kontrolach warsztatów samochodowych, funkcjonariusze z Oddziału Ochrony Środowiska rozpoczęli także wizyty na stacjach paliw w Warszawie, pod kątem sprawdzenia prawidłowej gospodarki odpadami.

Pierwsze kontrole wykazały, że pracownicy tych punktów doskonale radzą sobie ze składowaniem i segregacją odpadów niebezpiecznych. Problemem jest natomiast odpowiednia segregacja odpadów komunalnych  oraz biologicznych, takich jak np. odpady zielone – liście, drobne gałęzie, resztki roślin czy chwasty powstałe w wyniku pielęgnacji terenów zielonych przyległych do stacji. Najczęściej trafiały do wspólnych pojemników wraz z opakowaniami po żywności i pojemnikami po płynie do spryskiwaczy.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.