10.09.2018/07:30

Warto to wiedzieć w przeddzień świątecznej gorączki

Przed handlowcami intensywny czas. Czwarty kwartał to tradycyjnie sezon wzmożonego ruchu w sklepach stacjonarnych i online. Inicjowany akcjami „back to school” maraton zakupowy trwa przez Black Friday i dzień darmowej dostawy po grudniowy szczyt świątecznych zakupów. W końcówce roku znacząco rośnie skłonność konsumentów do wydatków. Kiedy na wszystkie potrzeby brakuje pieniędzy, z pomocą przychodzi sektor finansowy. W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku rynek kredytów konsumpcyjnych bił rekordy.

Jak pokazują dane Biura Informacji Kredytowej w raporcie „Kredyt Trendy” w 2017 roku co trzeci z ok 7,3 mln kredytów konsumpcyjnych udzielonych w Polsce był wzięty właśnie w ostatnim kwartale. W ubiegłym roku padały trzyletnie rekordy, jeśli chodzi o liczbę kredytów zaciąganych na cele konsumpcyjne. W tym roku zmieniły się uwarunkowania społeczno-gospodarcze. To pierwszy sezon świąteczny z zakazem handlu w niedzielę. Szczęśliwie w najbardziej gorącym okresie, czyli w grudniu sklepy będą otwarte przez 4 z 5 niedziel. Jednak już miesiąc wcześniej Polacy nie zrobią zakupów ani 11, ani 18 listopada.

Na starcie sezonu wzmożonych zakupów nieznaczna, acz ważna zmiana czeka jednego z liderów rynku kredytów konsumenckich. Santander Consumer Bank będzie miał od września nowe logo z czerwonym napisem Santander Consumer Bank na białym tle. Pojawi się ono na 320 oddziałach i placówkach partnerskich tego banku, jego stronie internetowej, serwisach społecznościowych, bankowości online i punktach obsługi działających m.in. w sklepach Media Markt czy Castorama.

Co się zmienia? Biały napis na czerwonym tle zastępuje proste i łatwo wpadając w oko czerwone logo na białym tle. Wprowadzając tą zmianę bank chce pomóc klientom i partnerom biznesowym w odróżnieniu się od innych instytucji finansowych, w tym Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK). Obie instytucje należą do Grupy Santander – jednej z najsilniejszych instytucji finansowych w Europie, obecnej na wielu światowych rynkach. Są to jednak dwa niezależne banki, działające w oparciu o odrębne licencje bankowe.

Co się nie zmienia? To zasady dotychczasowej współpracy i wizerunek Justyny Kowalczyk, która pozostaje ambasadorem banku. - Nie zmieniają się ani umowy, ani zasady kredytowania, ani numery rachunków bankowych, hasła PIN oraz daty ważności kart. Zmiana dotyczy tylko i wyłącznie loga - tłumaczy Paweł Florkiewicz, rzecznik Santander Consumer Banku. I dodaje: - Naszym klientom podpowiadam prostą metodę skojarzeniową: najlepiej jest kierować się wizerunkiem Justyny Kowalczyk, ambasadorki naszego banku.

Jak podkreślają przedstawiciele banku, zmiana nie wpływa też na dotychczasowe ustalenia biznesowe a także strategię tej instytucji. Pozostaje ona specjalistą, którego działalność koncentruje się na obszarze kredytów konsumenckich. Klienci znajdą tu szeroki zakres produktów obejmujący kredyty gotówkowe, kredyty na nowe i używane pojazdy do 3,5 tony, kredyty na zakup towarów i usług, czyli popularne raty, karty kredytowe oraz lokaty. O produkty te można wnioskować online oraz poprzez sieć oddziałów. Możliwości finansowania pojazdów dostępne są także u ponad tysiąca salonów i komisów samochodowych. Bank jest także jednym z liderów na rynku popularnych rat. Z takiego finansowania korzystają klienci robiący zakupy m.in. w sklepach Saturn, Media Markt i Castorama oraz u ponad 30 000 innych partnerów handlowych.

Na przestrzeni ostatnich lat umocniliśmy się na pozycji lidera rynku kredytów konsumenckich w Polsce. Każdego roku z naszych usług korzysta 2 miliony Polaków, w tym ponad 500 tysięcy po raz pierwszy. Wielu z nich regularnie wraca do naszych punktów sprzedaży  wystawiając w ten sposób wysoką ocenę poziomowi jakości naszych usług – podkreśla Paweł Florkiewicz, rzecznik prasowy Santander Consumer Banku.

Oceny te znajdują odzwierciedlenie w niezależnych rankingach produktowych oraz certyfikatach poświadczających wysoki poziom obsługi, takich jak przyznany po raz siódmy tytuł Banku Przyjaznego Klientowi. Santander Consumer Bank może też pochwalić się jednym z najwyższych na rynku finansowym poziomem wskaźnika NPS. Więcej informacji o procesie zmiany logo można znaleźć na stronie www.santanderconsumer.pl/zmieniamylogo.