21.08.2020/11:19

Wawel notuje w I półroczu 2020 r. znaczny spadek przychodów i zysków. Pandemia zdusiła popyt

W pierwszym półroczu 2020 r. Wawel odnotował spadek przychodów o 13 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2019 r. – 208 mln wobec 240 mln rok wcześniej. Mimo radykalnego ograniczania kosztów zysk netto spadł do 13,2 mln zł z 18,7 mln zł przed rokiem.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Anka 31.10.2020

  Uważam, że Pan Orłowski nie jest złym prezesem. Trendy jak i zachowania konsumenckie odzwierciedlają popyt. Lansowana przez współczesne media zdrowa żywność odrzucająca słodycze jako element zbędny nakłada na firmy cukiernicze ogromny balast. Utrzymanie dobrej koniunktury musi iść w parze z jakością. Jest to nieodzowny element budowania wizerunku i zaufania konsumentów. Czego w ostatnich latach po prostu brak. Uważam ze za tym stoi błędny wybór kadry kierowniczej , bo nie uważam aby dyrektor produkcji był winny. W mojej ocenie jest to bardzo mądry intelektualista.

 • Nie lubię niskiej jakośći 24.08.2020

  Ostatnio kupiłem Kasztanki Wawela w Biedronce i były niemal niejadalne. Nie wiem czy to presja na ceny wymusza obniżkę jakości ale Wawela nie będę kupował bo wolę zjeść coś porządnego nawet za wyższą cenę.

 • DR 24.08.2020

  Wawel otworzył kosztowne kawiarnie nie mając odpowiedniej oferty.

 • Wafelek 22.08.2020

  A ja znam firmy z branży producent numer 4 który w związku z pandemia zanotował bardzo dobre H 1 2020. Wawel pomijając jakoś która jest po prostu marna, te słodycze są nie smaczne poza tym nie potrafi od 4-5 lat właściwie zarządzić firma. W mojej ocenie to firma będzie szła na dno. Władza musi się zmienić

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także