25.02.2018/12:58

Wawel przekazał 2,5 mln zł na cele społeczne

Jak poinformowała firma Wawel, inicjator akcji społeczno-konsumenckiej „Serce Rośnie”, jeszcze przed planowanym terminem udało się w wirtualny sposób nakleić aż 2,5 miliona serc. Oznacza to, że Wawel przeznaczy 2,5 mln zł na cele społeczne.

Wnioski? Polacy chcą pomagać. W drugim etapie akcji to również konsumenci będą decydować, jakiej wysokości kwoty trafią od Wawelu do poszczególnych organizacji charytatywnych.
Za sukces pierwszego etapu akcji „Serce Rośnie” niezaprzeczalnie odpowiadają konsumenci. To oni na dedykowanej stronie www.sercerosnie.com.pl naklejali milion wirtualnych serduszek na czekoladę Wawel. Tym samym zwiększyli pulę środków, którą Wawel przeznaczy na wsparcie organizacji charytatywnych.

W kolejnym etapie programu na stronie www.sercerosnie.com.pl należy rejestrować kody z opakowań produktów marki Wawel oznaczonych serduszkiem akcji lub paragony za zakup produktów na wagę. Dzięki temu realna kwota wskazana na opakowaniu – od 50 groszy z batonów po nawet kilka złotych z bombonierek z czekoladkami Wawel – przy każdej rejestracji zasili konto konkretnej, wybranej przez konsumenta organizacji spośród pięciu biorących udział w akcji. Akcją objęta jest cała oferta firmy, w tym limitowana seria wiosenna.

Jak podkreśla Tomasz Schimscheiner, prezes Fundacji “Wawel z Rodziną”, każdy, kto przekazuje środki m.in. na tę Fundację, może też zbierać punkty na swoim koncie i wymieniać je na nagrody, np. bilety do kina.

-Akcja organizowana przez Wawel to dowód na to, że jeśli ktoś stworzy odpowiednią możliwość, to okazuje się, że w Polakach jest wielka wola pomagania. Trzeba ją tylko wyzwolić. Proste kliknięcie to w efekcie wielki gest, a codzienne zakupy, które większość z nas robi bez większej refleksji, mogą się przyczynić do czegoś wyjątkowego - mówi Ewa Błaszczyk, prezes Fundacji “Akogo?”. Pozostali Ambasadorzy akcji to Anna Dymna, Jasiek Mela i ks. Jacek Stryczek.

Akcja “Serce Rośnie” trwa do końca roku 2018 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.