13.12.2016/09:30

Wciąż nie ma decyzji w sprawie przejęcia Eko przez Eurocash

Przejęcie sieci Eko przez Eurocash utkwiło w martwym punkcie, bo Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wciąż analizuje jaki wpływ miałaby transakcja na rynek.

Jak przypomina wtorkowy „Puls Biznesu”, choć przedwstępna umowa przejęcia została podpisana w lutym br., to do dziś Urząd bada sprawę. W sierpniu postępowanie, jako „szczególnie skomplikowane” zostało skierowane do ponownej analizy, co oznaczało jego przedłużenie o kolejne 4 miesiące. Choć ten czas upłynął, nadal nie ma decyzji Urzędu. „Przeciągające się postępowanie to zły sygnał dla Eurocashu w kontekście kolejnych akwizycji” – pisze „Puls Biznesu”. Luis Amaral, prezes i główny akcjonariusz dystrybutora, wyrażał zainteresowanie m.in. przejęciem Żabki, którą wystawił na sprzedaż fundusz Mid Europa Partners, ale właśnie ze względu na ryzyko długotrwałego postępowania antymonopolowe, opóźniającego zamknięcie transakcji, Fundusz nie chce Eurocashu wśród oferentów.

O tym, że rynek czeka na decyzję w sprawie przejęcia sieci Eko przez Eurocash, pisaliśmy w portalu wiadomoscihandlowe.pl na początku grudnia. Jacek Owczarek z zarządu Grupy Eurocash stwierdził wówczas, że nie ma wątpliwości, że Grupa niebawem otrzyma zgodę wraz z uzasadnieniem drugiej instancji. – Będzie to publiczna informacja, która powinna pokazać nam w jakim kierunku i w jaki sposób Eurocash będzie mógł się dalej rozwijać – przekonywał Owczarek.

Kliknij i przeczytaj także:

Decyzja UOKiK ws. przejęcia Eko Holding przez Eurocash, to decyzja ws. przyszłości Grupy

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.