25.01.2020/14:01

Wezwanie na akcje Baltony. Termn zapisów ponownie został wydłużony

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze po raz kolejny przedłużyło termin na składanie zapisów w ramach wezwania na 100 proc. akcji Baltony - poinformowało Biuro Maklerskie PKO BP, które pośredniczy w wezwaniu. Nowy termin to 26 lutego.

Jak tłumaczy wzywający, wydłużenie czasu na udział w wezwaniu wynika z faktu, że w terminach określonych wcześniej nie ziścił się żaden z warunków wezwania. Wskazano, że w szczególności nie uzyskano zgody prezesa UOKiK na przejęcie bezpośredniej kontroli nad spółką poprzez nabycie minimum 66 proc. Należy przy tym podkreślić, że nie upłynął przewidziany przepisami termin na wydanie tego rodzaju decyzji przez szefa UOKiK.

Przypomnijmy, że w połowie października ub.r. PPL ogłosiło wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji Baltony, ustalając cenę za akcję na poziomie 6,95 zł.

Pierwotnie zapisy w wezwaniu miały być przyjmowane od 6 listopada do 5 grudnia ub.r. Wydłużono je jednak do 24 stycznia, a teraz ponownie - do 26 lutego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.