21.09.2017/15:38

Więcej miejsca dla handlu w Opolu. Rusza rozbudowa Solaris Center

Ruszają prace przy rozbudowie centrum handlowego Solaris Center w Opolu. Inwestycja pochłonie około 100 mln złotych. W jej efekcie powstanie miejsce dla 40 nowych sklepów i punktów gastronomicznych.

Do końca 2018 roku galeria zostanie rozbudowana, układ komunikacyjny wokół obiektu ulegnie gruntownej rearanżacji, a mieszkańcy miasta zyskają nową przestrzeń eventowo - rekreacyjną. To pierwszy tego typu projekt w Polsce, zrealizowany w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego (PPP), w którym partycypować będą inwestor – firma IGI Exclusive, firma należąca do grupy NEPI Rockcastle oraz miasto Opole.

Solaris Center oficjalnie wystartował w marcu 2009 r. Właściciel galerii, firma NEPI Rockcastle, wspólnie z miastem Opole, z początkiem lipca 2017 r. rozpoczął prace przygotowawcze pod rozbudowę i modernizację obiektu. 

Przedsięwzięcie zakłada budowę podziemnego parkingu oferującego 300 miejsc parkingowych, który będzie zlokalizowany częściowo pod galerią, a częściowo pod placem. Dzięki przeniesieniu parkingu pod powierzchnię placu, możliwe stanie się przywrócenie tej przestrzeni mieszkańcom miasta w celach rekreacyjnych, dlatego równolegle do rozbudowy prowadzone będą prace nad zagospodarowaniem terenu Placu Kopernika. Zgodnie z projektem, zostanie on powiększony – po zakończeniu prac jego granice wyznaczy już nie nie ulica, a schody prowadzące do gmachu Uniwersytetu Opolskiego. Nowa przestrzeń będzie przystosowana do organizacji imprez plenerowych, a miasto zyska dodatkowe tereny zielone w centrum Opola. Ściana drzew oddzieli tę strefę eventowo – rekreacyjną od ruchliwej ul. Żeromskiego.  

Zmiany obejmą też układ drogowy w centrum Opola. Po jego przebudowie powstanie wjazd i wyjazd z parkingu, z którego kierowcy płynnie włączą się do ruchu w ul. Żeromskiego w obu kierunkach. Tym samym rozładowaniu ulegną korki tworzące się często w tej części miasta. 

Rozbudowa i modernizacja Solaris Center obejmie skrzydło budynku u zbiegu Placu Kopernika i ul. Żeromskiego. Prace przygotowawcze związane z relokacją gazociągu przez firmę ECO wystartowały w lipcu bieżącego roku. Prace budowalne rozpoczną się od przebudowy poziomu -2 i będą obejmować relokację przyłączy technicznych znajdujących się pod galerią. 

Dzięki modernizacji centrum handlowe zyska ponad 9 tys. mkw. powierzchni GLA, na której pojawi się ok. 40 nowych sklepów i punktów usługowych. Swoje butiki otworzą lub rearanżują topowe marki modowe. Niektóre z dotychczas działających sklepów zmienią swoje lokalizacje, co pozwoli im na znaczne zwiększenie powierzchni.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.