28.09.2016/12:02

Większość konsumentów popiera zakaz handlu w niedziele

Z badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że projekt wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę ma prawie dwukrotnie więcej zwolenników (61 proc.) niż przeciwników (32 proc.).

Na pytanie „Czy popiera Pan(i) wprowadzenie zakazu handlu w niedziele” z zaznaczeniem, że wyjątek dotyczy placówek, w których sprzedaż prowadzi właściciel oraz stacji benzynowych, piekarni, aptek i kiosków, co trzeci ankietowany wskazał, że zdecydowanie jest za pomysłem ograniczeń w handlu. Zdecydowanie przeciwnych obostrzeniu było 15 proc. badanych.

Jak wskazują eksperci CBOS, stosunek do tej propozycji w największym stopniu różnicuje religijność. Im częstszy deklarowany udział w praktykach religijnych, tym częstsze poparcie dla zakazu handlu w niedzielę. Wśród osób uczestniczących w praktykach religijnych kilka razy w tygodniu jest ono niemal powszechne (sięga 93 proc.). Osoby niepraktykujące, wśród których poparcie dla wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę jest stosunkowo najmniejsze, minimalnie częściej odrzucają to rozwiązanie (48 proc.), niż je akceptują (46 proc.).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Sceptyk 29.09.2016

    Nadzór nad CBOS sprawuje premier a wiadomo, że Szydło to marionetka w rękach Kaczyńskiego. Teraz pomyślcie na ile miarodajne są badania CBOS.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.