17.08.2016/11:35

Większość Polaków nie otrzymuje wynagrodzenia za nadgodziny

Przeciętny Polak spędza w tygodniu w pracy 43,6 godz. Aż trzech na czterech naszych rodaków pracuje w godzinach nadliczbowych, w tym rekordziści zostają w pracy w skali tygodnia nawet na dodatkowych 25 godzin - wynika z badania Hays Poland cytowanego przez "Rzeczpospolitą".

W nadgodzinach najczęściej pracują osoby zatrudnione na pełny etat (74 proc.) bądź na pół etatu (74 proc.). Nieco rzadziej czynią to indywidualni przedsiębiorcy (72 proc.), a najrzadziej - pracujący studenci (42 proc.).

Z badania Hays Poland wynika też, że aż 54 proc. Polaków nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę w nadgodzinach. Tylko 22 proc. osób dostaje za nie wynagrodzenie zgodne z kodeksem pracy, a 24 proc. ma możliwość odebrania sobie wolnego dnia.

Po godzinach pracy w biurze najczęściej zostają osoby, które związane są z firmą najdłużej. Nadgodziny dotykają aż 87 proc. osób pracujących w danej firmie powyżej 10 lat, ale "tylko" 53 proc. osób ze stażem pracy w okresie 4-7 lat i 64 proc. osób zatrudnionych krócej, niż przez rok.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.