29.09.2019/08:57

Wielka manifestacja uczniów pod sklepem Żabka. Poszło o... hot-dogi

Ponad 100 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu ruszyło w piątek 27 września jednocześnie pod pobliską Żabkę. Zademonstrowali w ten sposób swoje niezadowolenie z powodu... problemu z wydawaniem hot-dogów w tym sklepie.

O sprawie donoszą lokalne media. Akcję uczniów określają one mianem "szturmu na Żabkę". W sieci pojawił się też krótki film, prawdopodobnie nakręcony przez jednego z uczniów radomskiego ZST. Na wideo widać, że skala demonstracji była pokaźna. Słychać też, że uczniowie skandowali hasła nawołujące do rozwiązania hot-dogowego problemu: "Hot dogi! Hot dog!" oraz "Demokracja! demokracja!".

Protest pod Żabką miał miejsce tydzień po tym, jak podobną akcję - tyle że w Lidlu - zorganizowali uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych z Zielonej Góry. Jak relacjonował portal wp.pl, młodzi ludzie w przerwach międzylekcyjnych oraz po zajęciach przychodzili do Lidla i tworzyli w nim sztuczne kolejki. W akcję zaangażowała się prawie cała szkoła, co skończyło się zamknięciem drzwi do sklepu oraz interwencją straży miejskiej oraz policji.

Protest w Lidlu był następstwem opublikowanego w internecie posta, w którym jeden z okolicznych mieszkańców narzekał na to, że zbyt wielu uczniów przychodzi do dyskontu na zakupy. - Znów jest ich dużo w Lidlu i mieszkańcy nie mogą iść spokojnie na zakupy po wakacjach - można było przeczytać w internetowym wpisie. Uczniowie postanowili zakpić z tego komentarza i dać sygnał, że nikt im nie będzie zabraniał chodzić do Lidla.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Autor.to.debil 29.09.2019

    Co za debil to przepisał bo na bank sam tego nie napisał. 0 informacji o co chodziło. Tylko porównanie z lidlem daje jakaś wskazówkę ale nie wiadomo co co chodzi czemu przyszło czy o hot dogi czy o liczbę uczniów chodziło

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.