09.03.2021/17:52

Wiemy, ile wyniosły wpływy z opłaty cukrowej za styczeń 2021 r. [TYLKO U NAS]

Nieco ponad 75,96 mln zł wyniosły wpływy z tak zwanej opłaty cukrowej za pierwszy miesiąc jej obowiązywania, czyli styczeń obecnego roku - wynika z danych udostepnionych portalowi wiadomoscihandlowe.pl przez Ministerstwo Finansów. Publikujemy je jako pierwsi.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Anarchista 10.03.2021

  @Echhh,
  mocne piguły milordzie bierzesz, a jak dodatkowo wierzysz, że podatek cukrowy jest przejawem troski naszych pożal się polityków o obywateli, to raczej nie ma już dla ciebie ratunku. Pojęcie rzeczy oczywistych, że kuriozalne rozdawnictwo z + w nazwie kosztuje i trzeba na nie nieustannie nowe źródełka z kasą, jest po za twoją percepcją, a takowym (jednym z wielu), jest kolejny podatek, tym razem cukrowy. Tyle i aż tyle.

 • free 10.03.2021

  Jestem przekonany, ze ten tzw. rząd martwi się o nasze zdrowie...tak jak z kagańcami i resztą dobrodziejstw...niewolnik ma czuć bat! firmy obciążone podatkiem, ale płaci goj!

 • TakiJeden 10.03.2021

  @Echhh - naprawdę wierzysz, że Rządowi chodzi o zdrowie Polaków? Proszę cię... dajże spokój. Chodzi tylko o to, by ściągnąć kolejne miliony, może miliardy, by łatać dziurę budżetową. Idąc Twoim tokiem myślenia, wszystkie podatki/akcyza w paliwie mają na celu, by ludzi przesiedli się z aut na rowery lub furmanki. I żyli zdrowo, ekologicznie.

 • Echhh 10.03.2021

  Nie 'nieco' tylko tak po prostu 75mln, ech te wasze słowne manipulacje. Podatek zresztą nie jest by ściągać miliardy podatków ( a i tak się pewnie nazbiera powyzej z 1mld rocznie) tylko by ograniczyć picie takich przesłodzonych napojów, szczególnie przez dzieci i młodzież. A że działa, to każdy widzi na półkach sklepowych...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także