30.09.2020/11:43

Wierzyciel ZM Henryk Kania zaskarżył sprzedaż części zakładów Cedrobowi

Roberto Pini, wierzyciel spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania w upadłości, zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego Katowice-Wschód dotyczące sprzedaży części zakładów mięsnych na rzecz Cedrobu.

Syndyk masy upadłości Spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. w upadłości z siedzibą w Pszczynie poinformował, że dnia 29 września 2020 r. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach X Wydział Gospodarczy doręczył Syndykowi masy upadłości zażalenie wierzyciela Roberto Pini na postanowienie Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach X Wydział Gospodarczy z dnia 18 czerwca 2020 r., sygn. akt: X GU 1144/19/3.

O wydaniu przez Sąd postanowienia o ogłoszeniu upadłości spółki, syndyk masy upadłości informował w raporcie bieżącym nr 18/2020 z dnia 18 czerwca 2020 r.

- Syndyk masy upadłości informuje jednocześnie, iż wierzyciel zaskarżył Postanowienie w zakresie jego punktu 6, na mocy którego sąd zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki za cenę 100 mln zł netto na rzecz Cedrob z siedzibą w Ujazdówku – poinformowano w komunikacie.

Dodatkowo, w ramach zażalenia wierzyciel wniósł o:

- uznanie wniesionego zażalenia za oczywiście uzasadnione na podstawie art. 395 §2 k.p.c., a w konsekwencji o zmianę zaskarżonego Postanowienia w zakresie punktu nr 6 i oddalenie w całości wniosku o zatwierdzenia warunków sprzedaży ZCP;

- w razie nieuwzględnienia wniosku z punktu 1 powyżej - o zmianę zaskarżonego postanowienia w zakresie zaskarżonego punktu nr 6 i oddalenie w całości przez Sąd II instancji wniosku o zatwierdzenie warunków sprzedaży ZCP.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także