10.02.2017/11:00

Witold Franczak, Partner Center: Wprowadzimy wina pod marką własną (wideo)

Witold Franczak, Dyrektor generalny, Partner Center Sp. z o.o. wypowiada się na temat kondycji spółki, jej planów na rok 2017, a także formułuje prognozy dla rynku winiarskiego w Polsce. Firma Partner Center w ubiegłym roku rosła kilka razy szybciej niż cały rynek. W tym roku najważniejsze kierunki ekspansji firmy to duże światowe marki win oraz marki własne klasy ecenomic i premium.

- Rozwój firmy Partner Center jest dynamiczny, w ostatnim roku parokrotnie wyższy niż wzrost całego rynku. Nasza strategia w 2017 r. pójdzie w dwóch kierunkach. Jedna droga to duże, światowe marki, które muszą być obecne na polskim rynku, druga droga to marki własne, w klasach economic oraz value-for-money, czyli do 20 zł - a zatem marki oferujące bardzo dobre wino w bardzo dobrej cenie - wyjaśnia Witold Franczak, Dyrektor generalny, Partner Center Sp. z o.o.

- Rynek rozwijał się w ostatnich dwóch kw. 2016 r. w tempie 8-9%, zakładany był wzrost 5-6%. Rozwijają się kategorie wina importowanego, obserwujemy za to spadek sprzedaży win produkowanych w Polsce, według mnie jest to tendencja trwała. Wśród win importowanych najszybciej rośnie sprzedaż win z Bułgarii i Mołdawii, także z Hiszpanii, Chile i Argentyny, stabilna jest sprzedaż win z USA. Z kolei zmniejsza się sprzedaż win z Niemiec, Czech, Rumunii czy mniejszych krajów  "winiarskich" - dodaje menedżer.

Według danych GUS, import z Włoch do Polski jest numerem 1., mamy tutaj stabilny wzrost. Jeżeli chodzi o Francję, wina z kategorii premium czy value-for-money - czyli, powiedzmy, powyżej 20 zł - są bardzo stabilne, na pewno obniżyła się sprzedaż francuskich win tańszych - podsumowuje dyrektor Franczak.

Zapraszamy do oglądania materiałów video

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • BYŁY... 09.03.2018

    Słaba firma.... wystarczy zobaczyć opinie pracowników na gowork

  • mec 14.03.2017

    Wiciu the best

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.