19.03.2020/08:31

Witold Orłowski: Ulgi podatkowe potrzebne natychmiast

- Ulgi i odroczenia w płaceniu podatków i ZUS, i to działające natychmiast, a nie w perspektywie trzech miesięcy, to coś, na co dziś czekają wszyscy przedsiębiorcy – powiedział Witold Orłowski, profesor Uczelni Vistula oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Podkreślił jednocześnie, że rząd powinien podejmować działania wyprzedzające, a nie „kazać dokumentować to, co się już wydarzyło.”

- Oczywiście ceną dla rządu będzie ograniczenie wpływów podatkowych, ale to państwo musi wziąć na siebie – powiedział.

Zdaniem Orłowskiego wszystkie pozostałe działania rządu w tej kwestii powinny skupić się na utrzymaniu zatrudnienia przez firmy, a przede wszystkim ochronę osób zatrudnionych na umowach śmieciowych. Mogłoby się to odbywać poprzez udzielenie kredytu na preferencyjnych warunkach, a nawet bezzwrotnej pożyczki.

- Tu bardzo by się przydał fundusz świadczeń pracowniczych, ale ten został już opróżniony na potrzeby wyborcze. Teraz trzeba będzie dosypać do niego pieniędzy. Dla firm pomocne będą też gwarancje kredytowe BGK – powiedział.

Odniósł się też do planowanego wsparcia Polski ze strony Unii Europejskiej. Nasz kraj ma otrzymać blisko 7 mld euro na walkę z epidemią.

- Chwała Bogu, że należymy do Unii Europejskiej, która dołoży nam i innym członkom pieniędzy. Ale to i tak za mało, nie ma wyjścia, trzeba będzie zaciągać spory dług, aby dofinansować służbę zdrowia i wesprzeć przedsiębiorców – powiedział Orłowski.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Czarek 19.03.2020

    Panie Witoldzie,
    Proszę sobie odpuścić takie apele. Jeśli nasz premier jako prezes banku WBK sprzedawał kredyty frankowe z niedozwolonymi klauzulami to ciężko oczekiwać że teraz zrobi coś co uczciwe pomoże. Działania będą tylko pod publikę, zanim wejdą w życie za dwa miesiące to ludzie wpadną w spiralę długów, paradoksalnie jego dawni koledzy z banków i firm ala Provident na tym skorzystają bo przybędzie ludzi zadłużonych

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.