24.03.2017/13:39

Wkrótce otwarcie Dekady Ciechanów

Już za tydzień, 31 marca, Dekada SA otworzy swój kolejny obiekt – zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne w Ciechanowie. Na powierzchni 2,2 tys. mkw. GLA znajdą się sklepy popularnych marek, tj. RTV Euro AGD, Smyk, Martes Sport czy Rossmann.

Dekada Ciechanów będzie obiektem typu strip mall – jednopoziomowym budynkiem z wejściami do poszczególnych sklepów bezpośrednio z parkingu. Na powierzchni 2,2 tys. mkw. GLA mieścić się będzie 7 lokali handlowo-usługowych, w części dworcowej natomiast 5 stanowisk autobusowych. Dekada obejmie swoim zasięgiem do 20 minut jazdy samochodem ponad 90 tys. mieszkańców. Otwarcie obiektu nastąpi 31 marca.

– Przygotowujemy Dekadę Ciechanów do otwarcia. Zakończyliśmy ostatnie prace porządkowe, prace aranżacyjne kończą również w swoich salonach najemcy, tak by obiekt był gotowy do przyjęcia pierwszych klientów, którzy pojawią się w nim już za tydzień podczas uroczystego otwarcia – komentuje Aleksander Walczak, prezes Dekada SA – Zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne w Ciechanowie to już 4. obiekt typu mixed-use w naszym portfolio i jednocześnie 11. pod szyldem Dekada – mówi A. Walczak.

Dekady połączone z dworcami autobusowymi w Myślenicach, Nowym Targu i Brodnicy dobrze funkcjonują, co potwierdza, że na rynku jest popyt na takie obiekty. Wszystkie są zlokalizowane w centrach miast oraz dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami i miejscowościami przyległymi, co wpływa pozytywnie na poziom frekwencji – dodaje A. Walczak.

Wśród najemców Dekady Ciechanów znajdują się m.in. Smyk, salon sportowy Martes Sport, elektromarket RTV Euro AGD. Ofertę handlową obiektu stworzą również Rossmann, kiosk Relay z prasą dla osób podróżnych oraz apteka. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

– Od wielu lat konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju sieci sklepów Smyk w całej Polsce. Dlatego też na rynkach lokalnych skupiamy się na tych obiektach, które z naszej perspektywy są lub mogą stać się dla naszych potencjalnych klientów ważnymi miejscami na zakupowej mapie regionu. Dekada Ciechanów doskonale wpisuje się w naszą koncepcję rozwoju – mówi Paweł Oskędra, property director sieci Smyk.

Dziesięć obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie i Malborku. Otwarcie kolejnego, w Ciechanowie, nastąpi 31 marca. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz, we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.