23.06.2020/21:09

Właścicel sieci Lidl i Kaufland przejmuje platformę marketplace

Grupa Schwarz, właściciel sieci Lidl i Kaufland, przejmuje od funduszu SCP Group cyfrową część biznesu sieci Real, wraz z platformą marketplace real.de. Będzie ona kontynuować działanie pod marką Kaufland – informuje Presseportal.

Real.de to jedna z największych platform marketplace w Niemczech. W niedalekiej przyszłości ma się stać częścią cyfrowego biznesu Grupa Schwarz. Znajdą na niej ofertę konsumenci i partnerzy biznesowi grupy. Wszyscy klienci i detaliści, którzy korzystali z niej dotychczas, będą mogli robić to nadal na dotychczasowych zasadach.

– Platforma real.de jest kluczowym komponentem usług, jakie oferowali będziemy w przyszłości. Połączenie potencjału sieci stacjonarnej z e-commerce da nam dodatkowe możliwości rozwoju, a naszym klientom dostarczy kolejnych korzyści – wyjaśnia Rolf Schumann, Chief Digital Officer w Schwarz Group.

Transakcja zostanie przeprowadzona po tym, jak fundusz SCP sfinalizuje przejęcie sieci Real. Wymagać też będzie zgody miejscowego urzędu ds. konkurencji.

Wartość transakcji nie została przez strony ujawniona.

Źródło: presseportal.de

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.