27.12.2016/13:57

Właściciel dyskontów TXM Textilmarket zadebiutuje na rynku głównym GPW

W czwartek 29 grudnia br. firma TXM, do której należy sieć dyskontów z odzieżą i tekstyliami TXM Textilmarket, planuje zadebiutować na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W ramach oferty publicznej inwestorzy objęli wszystkie oferowane akcje. Wartość oferty wyniosła 20 mln zł brutto.

To, czy uda się wprowadzić do obrotu na GPW prawa do akcji już w ten czwartek, zależeć będzie od stosownych decyzji organiów Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych oraz samej GPW.

Środki pozyskane z emisji akcji TXM przeznaczyć zamierza na rozwój sieci sklepów stacjonarnych w kraju, ekspansję zagraniczną, rozwój kanału e-commerce oraz dostosowanie zaplecza logistycznego do rozwoju sieci sprzedaży.

W ramach prowadzonej pierwszej publicznej oferty akcji TXM przydzielono inwestorom wszystkie z oferowanych 4 mln akcji serii E nowej emisji. Z tego inwestorom indywidualnym przydzielono 400 tys. akcji, czyli 10 proc. łącznie emitowanych walorów. Średnia stopa redukcji w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 49,33 proc.. Z kolei inwestorzy instytucjonalni objęli 3,6 mln akcji, czyli 90 proc. łącznie oferowanych akcji, w pełni wyczerpując pulę oferowanych im walorów.

Objęte przez inwestorów akcje stanowić będą łącznie 12 proc. podwyższonego kapitału zakładowego i uprawniać będą do wykonywania 8 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki rozwijającej sieć dyskontów odzieżowych TXM. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału będzie się on dzielił na 33,44 mln akcji.
 
Akcje w IPO były sprzedawane po 5 zł. To oznacza, że wartość oferty wyniosła 20 mln zł brutto.

Spółka TXM S.A. jest właścicielem 400 sklepów dyskontowych TXM textilmarket zlokalizowanych na terenie całego kraju  oraz  za  granicą.  Prowadzi  także  sprzedaż  internetową  przez  e-sklep txm24.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.