29.11.2016/17:34

Właściciel Kamisu przejmuje włoskiego producenta przypraw

McCormick & Company, globalny lider branży smaku, właściciel marek Kamis i Galeo, przejmie 100 proc. udziałów w spółce Enrico Giotti SpA (Giotti), jednego z liderów rynku przypraw we Włoszech. Transakcja jest warta 120 mln euro.

Giotti jest znana w branży spożywczej przede wszystkim dzięki innowacyjnym produktom mającym zastosowanie w napojach, słodyczach i nabiale. Wartość rocznej sprzedaży produktów firmy to ok. 53 mln euro (ok. 56 mln dolarów). Dzięki transakcji McCormick poszerzy portfolio dodatków do potraw w segmencie przemysłowym oraz zwiększy kompetencje w zakresie zdrowego żywienia.

Lawrence E. Kurzius, CEO McCormick stwierdził, że ta transakcja wzmacnia portfolio europejskich rozwiązań z dziedziny smaku, poprzez pozyskanie nowych, innowacyjnych rozwiązań działu R&D Giotti. – Wraz z tym przejęciem powiększamy skalę naszej, już dużej, obecności w przemysłowym segmencie rynku. W Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce – powiedział.

Założona w 1928 r. firma Giotti to wiodący producent naturalnych przypraw, mieszanek przypraw, ekstraktów z ziół i skoncentrowanych soków. Firma nie jest notowana na giełdzie. Jej centrala mieści się we włoskiej Florencji. Wartość rocznej sprzedaży produktów firmy to ok. 53 mln euro (ok. 56 mln euro). Wartość przejęcia 100 proc. udziałów w Giotti to ok. 120 mln euro (ok. 127 mln dolarów). Rynkowy mnożnik porównawczy transakcji to ok. 12-krotność EBITDA. Finalizacja transakcji planowana jest na grudzień 2016 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.