27.11.2020/10:32

Właściciel Lidla uruchomi platformę w chmurze na początku 2021 roku

Grupa Schwarz pracuje nad usługą w chmurze. Platforma będzie się nazywać Stackit i zostanie uruchomiona no początku przyszłego roku - podaje handelsblatt.com.

Wiele średnich firm stoi przed dylematem związanym z tym, że z jednej strony chcą wykorzystać tzw. chmurę do modernizacji swojego IT, z drugiej zaś boją się o bezpieczeństwo danych. W Niemczech rozwiązania liderów rynku, takich jak Amazon Web Services (AWS), Microsoft czy Google nie wzbudzają zaufania wielu małych i średnich firm – zgodnie z wynikami badań rynku, aż 83 proc. niemieckich przedsiębiorstw twierdzi, że preferuje Niemcy jako lokalizację serwerów, na których przechowywane są dane. Dla wielu menadżerów nie ma mowy o przechowywaniu ważnych informacji poza UE.

Grupa Schwarz, operator sieci handlowych Lidl i Kaufland, widzi w tym obszarze szansę na rozwój swojego biznesu. Firma opracowuje platformę w chmurze o nazwie Stackit, na razie do użytku wewnętrznego. Jednak w przyszłości nowa infrastruktura ma zostać udostępniona również użytkownikom zewnętrznym.

Użytkowanie wewnętrzne przez Grupę Schwarz rozpocznie się w już styczniu. Jednocześnie dla wybranych firm zewnętrznych zostanie udostępniony dostęp testowy. „Produktywne wykorzystanie na rynku zewnętrznym”, czyli oficjalny marketing - ma się rozpocząć w połowie 2021 roku. Do tego czasu rozwinięte mają zostać nowe funkcjonalności platformy, a jej stabilność ma zostać umocniona.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także