02.01.2019/11:24

Coast2Coast, właściciel Profi, Sonko, Bezglutenu i Stella Pack, chce wyjść z Polski

Południowoafrykański fundusz Coast2Coast, do którego należy firma Bounty Brands, planuje wyjście z inwestycji poczynionych w Polsce. W rozmowie z "Pulsem Biznesu" potwierdził to Adam Pietruszkiewicz, dyrektor zarządzający C2C w Polsce.

W skład Bounty Brands wchodzi pięć spółek, w tym cztery produkujące żywność. To Sonko (producent wafli ryżowych i zdrowych przekąsek), Profi (producent pasztetów, zup, dań gotowych i sałatek lunchowych), Bezgluten (producent i dystrybutor wyrobów bezglutenowych) i Unitop (wytwórca produktów sezamowych i chałwy). Piąta spółka to Stella Pack, producent m.in. torebek i folii kuchennych. Inną inwestycją Coast2Coast w Polsce jest firma Krosno (producent szkła).

Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że C2C sam zainicjował proces poszukiwania inwestora dla Bounty Brands, w związku z planami ograniczenia obecności funduszu w Europie Centralnej. Z kolei w przypadku Krosna, to inni inwestorzy jako pierwsi odezwali się do C2C.

Zarządca C2C deklaruje, że polskie spółki z portfolio funduszu będą nadal rozwijane, do momentu, aż uda się je sprzedać. Po wyjściu z obecnych inwestycji, C2C nie planuje angażować się w kolejne projekty inwestycyjne w Polsce.

Jak zauważa "Puls Biznesu", fundusz Coast2Coast poczynił łącznie osiem inwestycji w regionie Europy Centralnej (w tym trzy poza Polską), a ich łączna wartość przekracza 700 mln euro.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Aktualizacja - stanowisko Coast2Coast przesłane redakcji wiadomoscihandlowe.pl:

Coast2Coast (C2C) wychodzi z niektórych swoich inwestycji w RPA, Polsce i Australii. Proces ten jest ustrukturyzowany i ma na celu wygenerowanie środków na obsługę i zmniejszenie zadłużenia C2C. W Polsce proces ten jest ograniczony do firmy Krosno S.A., której sprzedaż jest już w trakcie od jakiegoś czasu. Jakkolwiek C2C jest częściowym akcjonariuszem Bounty Brands Holdings plc (Bounty) to jednak Bounty jest firmą odrębną, z własnym zarządem, radą nadzorczą i mniejszościowymi udziałowcami. Krosno S.A. nie jest częścią Bounty lecz całkowicie samodzielną inwestycją poczynioną przez C2C. Bounty Brands będzie dalej zaangażowane w polskie firmy, w zeszłym miesiącu podpisano 3 letnia umowę wynajmu biura w Warszawie.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Wieloletni pracownik 22.07.2019

    Jest to banda debili nie mających pojęcia o produkcji.Doprowadzają tylko do upadku zakład istniejący kilkadziesiąt lat.Wprowadzają swoich ludzi nie mających o niczym pojęcia za darmo biorących kasę.

  • Zero 03.01.2019

    No i całe szczęście. Nic dobrego nie wnieśli.

  • SSSssss 03.01.2019

    pranie zakończone :(

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.