21.02.2020/15:51

Wlaściciel sieci Biedronka chce rozwijać w Polsce własną produkcję

Obecnie w Polsce działa należąca do Jeronimo Martins Polska fabryka w Parzniewie pod Warszawą, która na potrzeby sieci Biedronka produkuje zupy świeże. Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins poinformował, że firma planuje dalszy rozwój projektu, w planach jest także wejście w nowe kategorie.

Szef Grupy Jeronimo Martins nie chciał jednak zdradzić, w jakie nowe kategorie produktów firma chce produkować samodzielnie, we własnych zakładach.

Jednocześnie podkreślił, że firma preferuje współpracę z polskimi dostawcami, a własna produkcja jest uruchamiana tylko w tych obszarach, w których firma nie może znaleźć krajowych dostawców, którzy zaspokoili by zapotrzebowanie ze strony sieci i konsumentów.

Grupy Jeronimo Martins nie ma także w planach na najbliższe lata uruchomienia na polskim rynku sieci restauracji, których w Portugalii ma obecnie ok. 40. – W Polsce ludzie ciągle niewiele konsumują na mieście, w Portugalii rynek gastronomiczny jest zupełnie inny – podkreślił Pedro Soares Dos Santos. Warto dodać, że na rynku portugalskim restauracje operatora zaopatrywane są m.in. z tzw. Kuchni Centralnej, która specjalizuje się w wyrabianiu bardzo wysokiej jakości tradycyjnych portugalskich potraw.

Spółka Jeronimo Martins Polska zarządza w naszym kraju siecią ponad 3000 sklepów Biedronka. W tym roku operator planuje dodać do sieci ok. 100 nowych placówek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.