29.11.2018/15:06

Właściciel sieci Circle K notuje świetne wyniki finansowe

W drugim kwartale roku finansowego 2019, zakończonym 14 października, kanadyjska korporacja Alimentation Couche-Tard Inc. – właściciel sieci stacji paliw Circle K – odnotował znaczący wzrost przychodów ze sprzedaży towarów i usług. Rosły także marże brutto oraz zyski netto.

Łączne przychody ze sprzedaży towarów i usług wyniosły w omawianym okresie 3,5 mld USD, co oznacza wzrost o 11,1 proc. Przychody na bazie porównywalnej wzrosły o 4,4 proc. w USA, o 4,6 proc. w Europie i o 5,1 proc. w Kanadzie.

Marże operacyjne brutto ze sprzedaży towarów i usług wzrosły w USA o 1,1 proc., do 34,3 proc. Te same wskaźniki spadły w Europie i Kanadzie o -0,9 proc. odpowiednio do wartości 41,1 proc. i 33,7 proc.

Zysk netto przypadający na akcjonariuszy wyniósł ok. 473 mln USD wobec ok. 432 mln rok wcześniej, co oznacza wzrost o 5 proc.

– Odnotowaliśmy bardzo dobre wyniki w skali całej sieci. Szczególnie cieszą wzrosty przychodów na bazie porównywalnej, w ujęciu rok do roku, a także wzrost marży bazowej. Jesteśmy ponadto zadowoleni z poprawy wyników LfL w Kanadzie i Europie, gdzie wprowadziliśmy nowe promocje i w wielu obszarach z sukcesem kontynuowaliśmy program rozwoju oferty spożywczej – oświadczył Brian Hannasch, President i CEO koncernu Alimentation Couche-Tard.

Obecnie kontynuowany jest projekt rebrangingu stacji Circle K w Ameryce Północnej i Irlandii. Łącznie już ponad 4 tys. stacji w Ameryce Północnej i 1,8 tys. stacji w Europie nosi nowy globalny szyld Circle K.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.