07.11.2016/06:54

Właściciel sieci Mila chce pozyskać z emisji obligacji fundusze na inwestycje

Spółka Grupa 700 Market-Detal (Mila SA) przeprowadzi emisję obligacji korporacyjnych na kwotę 10,5 mln zł. Firma chce przeznaczyć pozyskane pieniądze na zwiększenie kapitału obrotowego i wydatki inwestycyjne związane z remodelingiem sklepów, w tym wprowadzeniem nowego konceptu sali sprzedaży w sklepach.

Od 2014 r., czyli od momentu wyjścia spółki Market-Detal ze struktur sieci Polomarket właściciele sieci Mila zainwestowali już blisko 100 mln zł w transformację operacyjną oraz budowę marki Mila, a także otwarcie nowych placówek handlowych. Od tego momentu liczba placówek sieci wzrosła ze 168 do 188 supermarketów.

Spółka realizuje strategię skoncentrowaną na specjalizacji w produktach świeżych. Sieć wprowadziła już w ponad 75 proc. placówek nowoczesną technologię wypieku pieczywa ze świeżego, a nie z mrożonego ciasta. Firma pracuje nad remodelingiem sklepów, co oznacza wprowadzenie m.in. nowego konceptu sali sprzedaży, oraz rozbudowanie stoisk piekarniczo- cukierniczych, tworzenie oferty specjalnej na stoisku wędliniarskim: „Smak Tradycji” oraz „Wędliny na ciepło”.

Właściciele sieci podkreślają, że sklepy w zmodernizowanych lokalizacjach notują znaczne wzrosty obrotów. Wzrost tygodniowego obrotu w relacji do średniego obrotu z panelu porównawczego wynosi między 12,1 a 22 proc.

Firma chce oferować w sklepach szeroki wybór dopasowanego asortymentu w bardzo dobrych cenach rynkowych, z dużą koncentracją na produktach świeżych. Prowadząc jednocześnie aktywną politykę promocyjną, dopasowaną do potrzeb rynkowych.

Spółka chce zwiększyć marże ze sprzedaży poprzez poszerzanie asortymentu produktów marki własnej – obecnie Mila oferuje 25 produktów, a do końca roku będzie ich ok.100.

Jak podkreślają przedstawiciele sieci spółka operacyjna jest niezależna od banków i ma niskie zadłużenie bankowe w kwocie 12 mln zł. W 2016r. Właściciele dokapitalizowali spółkę operacyjną na kwotę 33 mln. zł.

Według prognoz spółki w 2016 r. przychody spółki wzrosną z 1,424 mld zł w 2015 r. do 1,488 mld zł. W 2014 r. było to 1,446 mld zł. Wynik netto spółki jest na poziomie 22,5 mln zł. W okresie styczeń – sierpień 2016 r. sieć Mila zanotowała wzrost sprzedaży LFL o 2,28 proc.

Jak podkreślają przedstawiciele sieci po dwóch latach intensywnych inwestycji w budowę nowej marki Mila, prognozuje dodatni wynik EBITDA w 2016r, który sięgnie 4 mln zł. Jednocześnie dodają, że ujemy wynik EBITDA zanotowany w roku 2015 (- 57 mln zł), był wynikiem bardzo wysokich nakładów inwestycyjnych na rozbudowę struktur spółki operacyjnej.

EMISJA OBLIGACJI KORPORACYJNYCH GRUPA 700 MARKET-DETAL:OPROCENTOWANIE7 proc. (stałe)OKRES ZAPADALNOŚCI OBLIGACJI24 miesiące / 2 lataTERMIN ZAPISÓWOd 31 października do 23 listopada 2016 rokuTERMIN PRZYDZIAŁU24 listopada 2016 rokuZABEZPIECZENIE- hipoteki na nieruchomościach w wysokości 145% wartości emisji (według operatów szacunkowych) – należących do podmiotów powiązanych z akcjonariuszami Emitenta;- poręczenie spółki market - Detal sp. z o.o. sp. j. (Spółka Operacyjna prowadząca supermarkety Mila) wraz z oświadczeniem o poddaniu się egzekucji.
MILA W LICZBACH:- 188 supermarketów o średniej powierzchni sali sprzedaży ok. 500 mkw. zlokalizowanych w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania Klientów, w mniejszych i średnich miastach w całej Polsce.- Sieć z profesjonalną logistyką, transportem, marketingiem i działem zakupów – zarządzana przez jeden podmiot.- Ponad 5 400 pracowników zatrudnionych w całej Polsce.- Szeroki wybór asortymentu dopasowanego do potrzeb klienta (ponad 6 000 produktów), koncentracja na produktach świeżych (ok. 55 proc. sprzedaży), ekspozycja dostosowana do regionu.- Centralnie zlokalizowane nowoczesne centrum logistyczne, zaprojektowane specjalnie dla MILA (ponad 40 proc. powierzchni to chłodnie), zapewniające dystrybucję ok. 95 proc. wartości sprzedaży w sieci Mila.- Dedykowana i specjalnie zaprojektowana flota samochodowa z indywidualnie przystosowaną powierzchnią ładowną.
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • TLT 08.11.2016

  To jest desperacja by pożyczać na 7%,
  chyba, ze do drzwi puka komornik albo bank

 • ojojoj 07.11.2016

  obligacje? To chyba będzie początek końca. Jak ktoś nie ma możliwości wzięcia z banku to idzie na dziki rynek obligacji.

 • ... 07.11.2016

  i na co był ten podział? aż tak źle było razem...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.