16.03.2021/14:22

To koniec Tesco w Polsce! Właściciel sieci Netto sfinalizował przejęcie 300 sklepów Tesco. Pieniądze przelane na konto Brytyjczyków

Per Bank, prezes Salling Group potwierdził, że transakcja przejęcia ponad 300 sklepów Tesco w Polsce została sfinalizowana dzisiaj 16 marca 2021r. - Pieniądze zostały przekazane moim przyjaciołom w Tesco – dodał Per Bank. Przypomnijmy, że wartość transakcji opiewała na 900 mln zł.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

11 komentarzy

 • Neta. 21.08.2021

  Bardzo słaby asortyment, bałagan, wysokie ceny.Przestałam tam chodzić.

 • gość11 16.08.2021

  U mnie zmienili szyld z TESCO na NETTO. Po odejściu od kasy obejrzałem paragon, a tam na górze"TESCO" Kraków ul. Kapelanka...

 • Juras 23.06.2021

  Kupuje tylko Polskie produkty w Polskich sklepach.Amen.

 • Ryszard i Tomasz 20.03.2021

  Netto obudzi się za 2 lata z mokrym materacem z rana . Niestety to wielki błąd .

 • OzyOsb 18.03.2021

  Super. Wspaniała informacja. Nareszczie koniec tego bałaganu cenowego. Na półkach inna cena, a w kasie dwa razy droższa. Uczciwe to na pewno nie było. SUPER👍

 • nicki_nicks 17.03.2021

  na pewno Netto > Tesco, ale to nie sztuka.
  w tym momencie Netto przegrywa na wielu polach z Biedronką, Lidlem, a nawet Aldim
  ani nie jest najtańsze, ani nie ma najciekawszej oferty, ani nie ma porządku największego. ciężko wyróżnić za cokolwiek, może poza obecnością sklepów z wędlinami itp. wewnątrz dyskontu, to jest ciekawe

 • Johnny 17.03.2021

  do: MPX

  Bylem raz w netto. Wysokie ceny, dziwny asortyment, dziwne ulozenie towaru. Nigdy wiecej :) Zgadzam sie z Toba.

 • Maro 16.03.2021

  Netto ma skromny asortyment. W tym sklepie nigdy nie ma kolejki dłuższej niż na 4 klientów. Chodziłem tam właśnie dlatego, żeby nie ściskać się jak w Biedrze. Aldi póki co utrzymuje dobry standard. Tu najczęściej robię zakupy.

 • Hmmm hmmm 16.03.2021

  Obecnie tam gdzie mieszkam nie ma Netto, jest Tesco i czekam na rebranding, mam nadzieję, że będzie udany (im większa konkurencja to tym lepiej) , bo to Tesco może pochwalić się głównie, że jest daleko od centrum, (jedno było w samym centrum i zlikwidowali) wysokimi cenami i od lat żadnych inwestycji, choćby nawet w poszerzanie, unowocześnianie oferty produktów. Zdanie mam więc dość krytyczne.
  Natomiast niedawno mieszkałem w miejscowości w zach PL gdzie było orginalne Netto i bardzo chwaliłem sobie ten dyskont: czysty, estetyczny, ma swój styl, moim zdaniem oferta znacznie bardziej różnorodna od Lidla, ceny ok, podobne do innych dyskontów i marketów. Mieszkałem też w DE i duńskie Netto (jest też tam drugie niemieckie Netto koncernu Edeka) i sobie chwaliłem. Natomiast Aldi w DE, to są hmmm bieda dyskonty z bardzo ograniczoną ofertą, w Polsce może i jest lepiej, nie wiem, niestety nigdy nie miałem okazji nawet trafić na taki sklep, jest ich tak mało, a tam gdzie bywam ich po prostu nie ma.

 • MPX 16.03.2021

  Nie wiem czy wczoraj wybudziłeś się z kilkuletniego snu, ale Netto ze swoją ofertą i cenami nie stanowi najmniejszego zagrożenia dla Aldiego a o starcie do takich gigantów jak Lidl czy Biedronka nawet nie wspominam. Nie sztuka mieć setki sklepów kiedy de facto nic w nich nie można kupić albo ten sam produkt kosztuje o wiele więcej niż u konkurencji która jest kilkadziesiąt albo kilkaset metrów dalej. Netto tam gdzie już jest obecne w najmniejszym stopniu nie zawojowało rynku i podobnie będzie po przejęciu sklepów Tesco - powody masz napisane powyżej.

 • hmmm hmmm 16.03.2021

  Lidl, a szczególnie Aldi mają od teraz problem.... -Aldi ze 140 sklepami ma wielki problem, a Francuzi pewnie zaczną się powolutku zwijać jak Tesco.
  Maksyma kto nie inwestuje ten ni ma, wiecznie żywa ;->

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także