15.04.2020/22:59

Właściciel sieci Pizza Hut i KFC redukuje zatrudnienie w Polsce, Hiszpanii, Francji i Portugalii

Grupa AmRest, właściciel sieci Pizza Hut i KFC redukuje zatrudnienie w Polsce, Hiszpanii, Francji i Portugalii. W naszym kraju wprowadzono redukcję godzin pracy i wynagrodzeń dla łącznie 4.050 pracowników, stanowiących 44 proc. całkowitej liczby zatrudnionych przez grupę w Polsce.


Grupa AmRest złożyła w hiszpańskim urzędzie pracy wniosek dotyczący objęcia spółki AmRest Tag, S.L.U. procedurą tymczasowej redukcji zatrudnienia z uwagi na siłę wyższą w ramach Expediente de Regulación Temporal de Empleo (ERTE). Jak podano, ERTE objęło łącznie 55 pracowników tej spółki (65 proc. ogółu jej pracowników) poprzez czasowe zawieszenie umów (38 osób) i redukcję czasu pracy (17 osób). Wcześniej programem ERTE objęto także 62 pracowników restauracji Sushi Shop w Hiszpanii (93,55 proc. zatrudnionych).

AmRest poinformował, że we Francji wprowadzono ogólną redukcję godzin pracy dla łącznie 4.669 pracowników, stanowiących 93 proc. ogółu zatrudnionych. We Francji zamknięte jest 86 proc. restauracji własnych prowadzonych przez AmRest pod markami Sushi Shop, Pizza Hut, KFC i Tagliatella.

Z kolei w Portugalii wprowadzono czasowe zawieszenie wszystkich umów o pracę, co dotyczy łącznie 68 pracowników. Na portugalskim rynku tymczasowo zamkniętych jest 6 restauracji zarządzanych przez AmRest.

Spółka podała, że w Polsce wprowadzono redukcję godzin pracy i wynagrodzeń dla łącznie 4.050 pracowników, stanowiących 44 proc. całkowitej liczby zatrudnionych przez grupę w Polsce.

W Polsce otwartych jest 295 restauracji prowadzonych przez AmRest (53 proc. wszystkich punktów w kraju)

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Gość 16.04.2020

    W obecnej sytuacji to najlepsze wyjście - skrócenie godzin pracy, aniżeli spółka miałaby zwalniać pracowników.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.