20.06.2020/21:17

Właściciel sieci Stokrotka wprowadzi do sklepów usługę skanowania produktów za pomocą smartfona

Grupa Maxima, do której należy w Polsce sieć sklepów Stokrotka, udostępni klientom w Estonii usługę, dzięki której będą mogli oni samodzielnie skanować produkty w sklepie za pomocą prywatnego smartfona. Testy usługi będą prowadzone w 84 placówkach sieci na rynku estońskim.

Specjalna aplikacja powstała we współpracy z dostarczycielem usług technologicznych Scandit. Dzięki zintegrowaniu skanera kodów kreskowych SDK z aplikacją mobilną Maxima, klienci będą mogli samodzielnie skanować swoje zakupy używając smartfona. Na przyśpieszenie testów tej innowacji wpływ miał koronawirus. Dzięki skanerom dostępnym we własnym telefonie, klienci będą mogli zminimalizować kontakt ze wspólnymi urządzeniami i powierzchniami w sklepach sieci i dokonywać bezpieczniejszych zakupów.

Aplikacja umożliwia także opcję płacenia, dostęp do spersonalizowanych promocji czy przechowywanie sklepowych rachunków i zarządzanie nimi. Na razie nie wiadomo, kiedy takie rozwiązanie trafi na pozostałe rynki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.