07.02.2022/16:55

Właściciele sklepów raz jeszcze zakpili z zakazu handlu w niedziele. Co teraz? [ANALIZA]

Zgodnie z przewidywaniami pierwsza niedziela po wejściu w życie uszczelnienia ustawy o zakazie handlu pokazała, że przedsiębiorcy nie składają broni w walce o możliwość otwierania sklepów w ostatni dzień tygodnia. Nie skorzystają już z triku na placówkę pocztową, ale testują inne sposoby. Tak oto mamy m.in. sklepy-czytelnie i sklepy-poczekalnie na dworcach. Niektóre punkty handlowe skorzystały z wyjątku od zakazu przewidzianego dla podmiotów zaopatrujących się na hurtowych rynkach rolno-spożywczych. Do tego dochodzi jeszcze korzystanie w niedzielę z pomocy tzw. "pracowników covidowych", którzy mogą wykładać towar na sklepowe półki dzięki przepisom specustawy covidowej. Jeśli choć jeden z nietypowych wyjątków od zakazu obroni się w sądzie, czeka nas powtórka z rozrywki, czyli wdrażanie tych samych praktyk przez konkurencyjne sklepy.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • SPT 04.04.2023

  Prawo zostało stwożone chyba tylko do tego żeby zniszczyć polski handel.
  Sklepy typu Grioszki i Żabki nic sobie nie robią z zakazu i nadal co niedziele handlują (w Groszkach przeważnie ukraińcy).
  Gdyby Polski mały przedsiębiorca złamał prawo,od razu by się do niego dobrali i odpowiednio ukarali a franszczyzna jak widać w Polsce może wszystko.
  PIP?spróbuj się tam człowieku dodzwonić!albo podany numer nie odpowiada albo jest wyłączony i to zarówno w tygodniu jak i w niedziele.

 • SPT 04.04.2023

  Prawo zostało stwożone chyba tylko do tego żeby zniszczyć polski handel.
  Sklepy typu Grioszki i Żabki nic sobie nie robią z zakazu i nadal co niedziele handlują (w Groszkach przeważnie ukraińcy).
  Gdyby Polski mały przedsiębiorca złamał prawo,od razu by się do niego dobrali i odpowiednio ukarali a franszczyzna jak widać w Polsce może wszystko.
  PIP?spróbuj się tam człowieku dodzwonić!albo podany numer nie odpowiada albo jest wyłączony i to zarówno w tygodniu jak i w niedziele.

 • AK 15.02.2022

  Jak to powiedział mój znajomy:
  "Śmiertelnie wysoki poziom kreatywności"

 • INTERMARCHE we Francji nie pracuje w niedziele !!! 14.02.2022

  JA chciałem zwrócić uwagę na coś innego i znowu Super Markety Nic ne robią sobie z zakazu Handlu w niedziele nie handlowe . Prym wiedzie tutaj francuska Firma Intermarche .To jest policzek dla POLSKEGO PRAWA . Za takie bezprawie które okazuje ta Sieć wobec Polskego Prawa powinna zostać solidnie ukarana ,albo pozbawiona prawa do prowadzenia działalności na Polskim Rynku! Postawili z tektury budki na Halach sprzedażowych i to nazwali czytelniami ? ale jak czytelnia to powinizostać pozbawioni koncesji na sprzedaż alkoholu ?ale uznali ze tego im nikt nie wytknie! Tak sytuacja miała miejsce w ostatnią niedziele w dniu 13.02,2022 w Brzeskim Intermarche !!!

 • sklepikarz 08.02.2022

  Można też tak:
  Pracownicy covidowi + kasy samoobsługowe + ochrona jako też tzw. obsługa serwisowa kas i sklep hula w najlepsze.

 • Nickt 08.02.2022

  Jak się wprowadza durne prawo takie jak Polski Nieład, zakaz handlu w niedzielę, Izba Dyscyplinarna Sadu to nic dziwnego, że to nie funkcjonuje. Wiecie, że pis chce zrezygnować z 270 miliardów złotych z Unii ? OK, pisowców jest 45 tysięcy. Niech każdy da po 6 milionów PLN i kwita. Stać ich przecież, nakradki się przez ostatnie 7 lat.

 • Max 08.02.2022

  300,%wzrost podatku za handel w niedzielę +dodatek 200%do stawki godz i dwa dni do wybrania .Dziękuję

 • Zdziwko 08.02.2022

  Moim zdaniem pisanie artykułów pod takim kątem, z takim wydźwiękiem, to jest po prostu szczucie ludzi na siebie. Nie od dziś wiadomo, że WH są tubą dla Związkowców. Gdzie tutaj rzetelność dziennikarska? gdzie powołanie się na badania? na opinię publiczną, która po prostu chce robić zakupy w niedziele? O nie- to nie w WH i nie u pana Pawła :( - wiadomo, kto stoi za tym artykułem. Panie ŁS- może czas przyjrzeć się takiej dziennikarskiej postawie? na pewno bezstronna?

 • Mowa nienawisci 07.02.2022

  Panie i Panowie kontrolerzy, właściciele sklepów chcą tylko zarobić na Wasze utrzymanie. Nie odcinajcie gałęzi na której siedzicie, darmozjady.

 • Ja Michał 07.02.2022

  Chojnice sklep groszek był czynny z naklejka wypożyczania sprzętu sportowego

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także