22.05.2018/13:56

Grupa Jerónimo Martins chce pozyskiwać 100 proc. energii ze źródeł odnawialnych

Jerónimo Martins Group podjęła strategiczną decyzje o kupowaniu ze źródeł odnawialnych 100 proc. energii elektrycznej na potrzeby swoich sieci w Portugalii – Pingo Doce, Recheio, Hussel i Jeronymo.

Firma zapewnia, że dostrzega silną korelację pomiędzy zużywaniem paliw kopalnych a zmianami klimatycznymi – to jeden z trzech głónych filarów polityki środowiskowej koncernu. JM podjęło w związku z tym decyzję, że będzie korzystać wyłącznie z energii ze źródeł odnawialnych, przyczyniając się w ten sposób do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. W 2017 r. przypadająca na firmę emisja odpowiadała w przybliżeniu 190 tys. ton CO2 i była główną składową „śladu węglowego” związanego z działalnością grupy w Portugalii.

– Ta decyzja odzwierciedla nasz wysiłek na rzecz zrównoważonego wzrostu, ponieważ w tym wypadku wiąże się ze znacząco wyższymi kosztami. Zmiany klimatyczne, ekstremalne zjawiska pogodowe i katastrofy naturalne z nimi wziązane to trzy z pięciu największych zagrożeń globalnych, zidentyfikowanych przez Światowe Forum Gospodarcze w 2018 r. Nie możemy pozostawać bezczynni. Musimy działać – oświadczył Pedro Soares dos Santos, CEO i szef Rady Nadzorczej Jerónimo Martins Group.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.