01.07.2021/10:24

Własny e-sklep najpopularniejszą formą sprzedaży B2B w Polsce

Aż 57 proc. polskich firm realizujących sprzedaż w internecie korzysta z wyłącznie z własnego e-sklepu. Kolejnych 15 proc. łączy ją również z obecnością na jednym z marketplace’ów.

Takie dane płyną z raportu Santander Banku Polskiego pt. „E-commerce B2B. Biznes w sieci”. Własny sklep internetowy B2B to zdecydowanie najpopularniejszy sposób dotarcia do klienta dla firm sprzedających w modelu B2B. Na drugim miejscu znalazł się układ e-sklep + marketplace, z którego korzysta 15 proc. zbadanych przez analityków Santandera.

Z kolei 7 proc. sprzedaje w modelu EDI (elektroniczna wymiana danych między systemami firm), a 9 proc. stosuje wszystkie trzy kanały jednocześnie.

Jak na tym tle prezentuje się handel? Okazuje się, że 65 proc. podmiotów z tego sektora sprzedaje w internecie w modelu B2B. To zdecydowanie więcej niż przedstawiciele innych gałęzi gospodarki. W przypadku transportu wskaźnik ten wynosi 35 proc., a przemysłu 27 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także