28.09.2018/14:10

Włosi płaczą: 30 tys. litrów najlepszego prosecco poszło do kanału [VIDEO]

W sercu krainy prosecco, w miejscowości Conegliano Veneto w prowincji Treviso, doszło do katastrofy, która wstrząsnęła Włochami. Pękła cysterna z najwyższej klasy prosecco. 30 tys. litrów wylało się na beton.

Katastrofę uwiecznił prawdopodobnie jeden z pracowników winiarni, a opublikował kanał La Sicilia. Z powodu błędu ludzkiego – prawdopodobnie doszło do przepełnienia silosu moszczem, który pracował i wytworzył nadmierne ciśnienie – cysterna eksplodowała i trzydzieści tysięcy litrów trunku popłynęło pienistymi kaskadami na beton, a potem do kanalizacji.

Strata jest tym większa, że nie chodzi o byle jakie prosecco, a o trunek absolutnie najwyższej jakości. Region Veneto leży w samym sercu krainy prosecco. W dodatku tegoroczne zbiory winogron należały do wyjątkowo udanych, a owoce były tak dojrzałe, że zapowiadał się wspaniały rok dla smakoszy. Nic dziwnego, że serca Włochów także pękały na widok poniższego filmiku.

Źródło: YouTube / La Sicilia

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.