17.04.2018/21:56

Wniosek Eurocashu ws. Emperia Holding o zabezpieczenie roszczenia oddalony przez sąd

Spółka Emperia Holding poinformowała o postanowieniu, o oddaleniu wniosku Eurocash S.A. o udzielenie zabezpieczenia roszczenia o uchylenie uchwały nr 2 NWZ Emperia Holding S.A. z dnia 20 grudnia 2017 r.

12 kwietnia 2018 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał postanowienie o oddaleniu wniosku Eurocash o udzielenie zabezpieczenia roszczenia o uchylenie uchwały nr 2 NWZ Emperia Holding S.A. z dnia 20 grudnia 2017 r. przez wstrzymanie wykonania tej uchwały. Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpatrzył zażalenie Emperia Holding na postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 8 stycznia 2018 r.

W ramach postępowania zabezpieczającego wszczętego przez Grupę Eurocash (akcjonariusza mniejszościowego), zmierzającego do wstrzymania wykonalności uchwały dotyczącej zmiany treści jednego z postanowień jej statutu Emperia Holding S.A., spółkę reprezentowała kancelaria RKKW – Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy.

Warto przypomnieć, że pomimo wydania przez sąd pierwszej instancji niekorzystnego dla Emperia Holding orzeczenia, zostało ono zmienione przez Sąd Apelacyjny w Warszawie zgodnie z zażaleniem złożonym przez Kancelarię RKKW w imieniu Emperia Holding S.A.

Mec. Łukasz Sieczka, pełnomocnik Emperia Holding S.A. zwraca uwagę na skomplikowany charakter sprawy, również w świetle zagadnień dotyczących przejęć kontroli na spółkami publicznymi. - Nie bez znaczenia w sprawie pozostaje także fakt, iż skarżący uchwałę akcjonariusz mniejszościowy działa i zamierza rozwijać działalność na tym samym rynku, na którym funkcjonuje spółka – dodaje mec. Sieczka.

- Uzyskanie w drugiej instancji orzeczenia korzystnego dla Emperii spowodowało, że nic nie stoi na przeszkodzie by zarejestrować uchwalone niedawno zmiany statutu Emperii  – wskazał dr Radosław L. Kwaśnicki.

Kancelaria RKKW reprezentuje Emperia Holding S.A. w ramach przedmiotowego sporu również w odniesieniu do rozpoznania powództwa akcjonariusza mniejszościowego, który zaskarżył zmianę statutu spółki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.