17.07.2020/09:07

Wojciech Kruszewski: Mój sukces? To zbudowanie jednej z największych sieci w Europie Centralnej [WYWIAD]

Czego dzisiaj potrzebuje polski handel? Gdyby pan miał wskazać politykom kilka obszarów, gdzie potrzebne są jakieś zmiany, regulacje, dopracowania czy pomoc?

Przede wszystkim należałoby zrewidować ilość wydawanych zarządzeń, które dotyczą zarówno wielkiej sieci, jak i małego sklepu, który nie jest w stanie dostosować się do rygorystycznych przepisów, nie mając szeroko rozbudowanej administracji i ochrony prawnej. Uważam, że powinno być wydawanych znacznie mniej przepisów i mogłyby być bardziej dopracowane, by były zrozumiałe dla przedsiębiorcy. Jeśli powstaje przepis, który odnosi się do kilkunastu innych ustaw, to jego zrozumienie dla przedsiębiorcy jest znikome.

Szerszej kontroli organów państwa winna być poddana także bardzo agresywna polityka cenowa sieci dyskontowych, która wzbudza podejrzenia dumpingu, a tym samym uderza w zasady uczciwej konkurencji i reguły fair play w biznesie.

Rozmawiał Łukasz Stępniak.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • kk&d 05.08.2020

    można przyjąć, że definicja "sieci handlowej" zawiera w sobie centralną kontraktacje towaru (sieć ma zdolność zakupów centralnych dla siebie) zatem jaka to "sieć handlowa" z tego "Lewiatan", że za kontraktacje większości towaru, który ląduje na jej półkach odpowiada de facto Eurocash? jaki to sukces? Eurocashu chyba
    taka z lewiatana "sieć" jak z koziej d#py trąbka

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.