17.09.2018/10:38

Wojciech Wieroński, CFO Tesco na Europę Centralną, po 18 latach odchodzi z firmy

Wojciech Wieroński przez blisko cztery lata pełnił funkcję dyrektora finansowego Tesco w Europie Centralnej. Brał udział w integracji biznesu firmy w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl Wieroński zdecydował się opuścić firmę „by podjąć nowe wyzwania”.

Zapytany o powody swojej decyzji, menedżer odwołuje się do metafory: – Tesco zapewniło mi wspaniałe warunki rozwoju, osiągnąłem w firmie pełną dojrzałość zawodową, jako lider i członek kadry zarządzającej. Ale tak jak w życiu prywatnym po 18 latach opuszczamy dom rodzinny, by podjąć wyzwania stawiane przez życie, tak ja po 18 latach spędzonych w Tesco postanowiłem odejść z firmy. Chcę poszerzać wiedzę i pogłębiać swoje doświadczenie zawodowe w innych organizacjach, realizując swoje ambicje i aspiracje zawodowe – wyjaśnia.

Lata spędzone w Tesco Wojciech Wieroński nazywa wspaniałą przygodą życiową i zawodową. Podkreśla, że osiągnął i zrealizował przez ten czas znacznie więcej, niż mógł początkowo oczekiwać. – Po kilku miesiącach pracy w Tesco Polska, będąc młodym i mało doświadczonym analitykiem finansowym, marzyłem o zajęciu w przyszłości stanowiska dyrektora finansowego firmy. Te marzenia spełniły się z naddatkiem, zostałem dyrektorem finansowym na Europę Centralną i miałem przyjemność brać udział w realizacji strategii Grupy, opracowanej przez CEO Tesco Dave'a Lewisa. Pracowałem też na poziomie Grupy w Wielkiej Brytanii, nadzorowałem procesy planowania i raportowania w Azji i – w ostatniej roli – nad nową strategią firmy w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech – wylicza menedżer.

Do swoich najważniejszych osiągnięć Wieroński zalicza stworzenie zespołu współpracowników, razem z którymi pracował z sukcesami w warunkach pełnych wyzwań, płynących z firmy i jej otoczenia. – Decyzja o opuszczeniu Tesco była dla mnie trudna właśnie z tego powodu, że oznaczała pożegnanie ze wspaniałym zespołem. Jestem wdzięczny wszystkim swoim współpracownikom i pozostałym kolegom z całej firmy za lata owocnej współpracy – podsumowuje.

Wojciech Wieroński rozpoczął pracę w Tesco w 1999 r., niedługo po studiach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W 2007 r. został menedżerem ds. finansów międzynarodowych, a dwa lata później dyrektorem ds. planowania i strategii finansowych w Tesco Polska. W 2011 roku objął stanowisko dyrektora finansowego w Tesco Czech Republic, a w 2014 r. zakres jego odpowiedzialności rozszerzył się na Polskę. W lutym 2015 r. Wieroński został mianowany członkiem zarządu i CFO w Tesco CE.

Do jego zadań jako członka Regional Leadership Team było zarządzanie finansami Tesco w Europie Centralnej, dbałość o podejmowanie właściwych decyzji finansowych i biznesowych, a także współpraca przy opracowywaniu i wdrażaniu strategii biznesowych, wychodzących naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i akcjonariuszy spółki. Jako CFO nadzorował system wewnętrznego i zewnętrznego raportowania, zapewniając jego zgodność z polityką korporacyjną firmy i z wymogami prawnymi. Brał też udział we wdrażaniu programu transformacji, którego celem była poprawa funkcjonowania, uproszczenie i unifikacja operacji biznesowych Tesco w Europie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Pipi 22.09.2018

    No ro już wiemy,dzięki komu Tesco bankrutuje....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.