30.07.2019/12:04

Wręczali łapówki kupcom. Policja bada sprawę korupcji i opłat za lepsze miejsce na półce

Łódzcy policjanci zatrzymali 7 osób, które miały przekupywać managerów sieci znanych sklepów wielkopowierzchniowych. Za łapówki mieli oni zapewnić dobre miejsce produktów na półce. Skala procederu sięga 1,7 mln złotych.

Policjanci rozpracowywali tę sprawę od dłuższego czasu. Proceder polegał na tym, że przedsiębiorcy, trudniący się sprzedażą zabawek kontaktowali się z kupcami i proponowali stałą prowizję, w zamian za podpisanie umowy i zapewnienie dobrej widoczności produktów w sklepie. W ten sposób w okresie od 2010 do 2019 roku wręczono nawet 1,7 miliona złotych.

Pierwsze zatrzymania w sprawie miały miejsce 25 lipca 2019 roku i objęły 5 osób z terenu województw: łódzkiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i samej Warszawy. Kolejne osoby trafiły w ręce policjantów 26 lipca. W rękach funkcjonariuszy znaleźli się mężczyźni i kobieta w wieku od 46 do 60 lat.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 7 podejrzanym zarzutów korupcji menadżerskiej. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. We wszystkich przypadkach prokurator objął podejrzanych dozorami policyjnym, zakazami zbliżania się i kontaktowania poszczególnych osób, jednocześnie stosując poręczenia majątkowe od 100 do 150 tysięcy złotych. W postępowaniu policjanci zabezpieczyli kilkanaście komputerów oraz firmową dokumentację. Policja informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Flowerowska 30.07.2019

    Czyżby firma na D?

  • Pastor 30.07.2019

    a czemu tylko producentów zabawek? Podobno wszyscy płacą

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.