21.06.2021/17:12

Glifosat, toksyny z pleśni i nikiel w płatkach owsianych. Przetestowano 12 rodzajów płatków różnych producentów [RAPORT]

Jak wynika z testów przeprowadzonych przez Fundację Pro-Test, która zleciła zbadanie 12 rodzajów płatków owsianych różnych producentów, część z nich zawiera glifosat i toksyny pochodzące z pleśni, zaś w każdej próbce znajduje się nikiel. Co gorsza, pod tym względem „przodują” produkty reklamowane jako ekologiczne.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • redneck 22.06.2021

  Musimy sobie uświadomić, że dzisiejsze rolnictwo to poza producentami ekologicznej żywności, chemia zwiększająca wyniki produkcji. Ta sama chemia, która w nadmiarze bądź przy niekorzystnych warunkach - sprawi, że część z nas i naszych rodzin umrze na raka.
  Tą chemię mamy w płatkach owsianych, warzywach, "zdrowych" kaszach, takich jak gryczana- "ścinanych" przez rolnika roundupem żeby już sucha nadawała się do zbioru, spożywamy ją my, podajemy w dobrej wierze naszym dzieciom stopniowo się zabijając.
  Nie, to nie jest wpadanie w paranoję, dokładnie tak wygląda nasz nastawiony na konsumpcję oraz maksymalizację zysku świat. Przy czym maksymalizują zyski duzi odbiorcy- producenci i dyskonty- na rolnikach na ogół ciąży tylko chęć utrzymania się w grze.
  Dwie ścieżki- eliminacja chemii z produkcji rolnej jako niedopuszczalnej oraz, już praktyczne nie odkręcenia- powstrzymanie zawłaszczania handlu przez pojedyńcze podmioty monopolizujące rynek odbiorców produktów rolnych

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także