12.11.2019/12:12

Wyciek monitoringu z zakupów prezydent Gdańska w Biedronce: sprawa na celowniku posła PiS

Kiedy z sieci Biedronka wyciekły nagrania, na których prezydent Aleksandra Dulkiewicz kupuje wódkę i colę, Jeronimo Martins złożyło do prokuratury wniosek o wyjaśnienie, jak do tego doszło. Za opublikowanie nagrania przeprosił dziennikarz, który film udostępnił w internecie. Teraz poseł PiS Kacper Płażyński przekonuje, że to próba uciszenia dziennikarza i interweniuje u prokuratora krajowego, żeby zajął się tą sprawą.

Kacper Płażyński chce, by sprawie dziennikarza Radia Gdańsk przyjrzał się prokurator krajowy. Jego zdaniem Maciej Naskręt nie złamał prawa publikując film, na którym prezydent Gdańska w towarzystwie ochroniarzy robi zakupy w jednej z gdańskich Biedronek.

Prokuratura rejonowa sprawdza, czy mogło dojść do naruszenia art. 107 Ustawy o ochronie danych osobowych dotyczącego nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych. Poseł PiS twierdzi, że do takiego naruszenia nie doszło, bo przepisy RODO nie dotyczą funkcjonariuszy publicznych i osób publicznych. Poseł tłumaczy, że skoro Dulkiewicz została nagrana z ochroniarzami, była w trakcie wykonywania służbowych obowiązków, więc nie ma mowy o naruszeniu przepisów RODO.

Płażyński tłumaczy, że wystosował w tej sprawie pismo do prokuratora krajowego, bo jego zdaniem jest to przykład kneblowania ust dziennikarzowi.

- Właściciel sieci handlowej, z której pochodzi nagranie, nie miał wątpliwości co do naruszenia mojego prawa do prywatności, przeprosił mnie na piśmie za zaistniałą sytuację i poinformował o złożeniu przez siebie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz zgłoszeniu naruszenia do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podobne przeprosiny otrzymałam również od firmy ochroniarskiej odpowiedzialnej za monitoring w sklepie – tłumaczyła w oświadczeniu prezydent Gdańska. Za swoją publikację przeprosił także dziennikarz, który wpis razem z wideo umieścił na Twitterze.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.