05.09.2016/11:23

Wypadki przy pracy w branży FMCG

W I półroczu 2016 r. poszkodowanych w wypadkach przy pracy zostały 39 233 osoby. To o 5,7 proc. więcej niż w tym samym okresie 2015 r. – wynika z danych opublikowanych przez GUS.

W przypadku produkcji artykułów spożywczych zgłoszono 2231 wypadków przy pracy, przy czym zdecydowaną większość stanowiły przypadki lekkie (2215) – ciężkich zanotowano 14, a śmiertelnych – 2. Jeśli chodzi o handel detaliczny i hurtowy, to trudno jednoznacznie wskazać liczbę poszkodowanych. W opracowaniu GUS, zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności, połączono bowiem dane dla handlu i naprawy pojazdów samochodowych. W sumie zanotowano dla nich 5273 wypadki przy pracy – 7 śmiertelnych, 15 ciężkich i 5251 lekkich.

Za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z pracą, a także wypadek, któremu pracownik uległ w czasie podróży służbowej.

Ciężki wypadek przy pracy to taki, w wyniku którego nastąpiło ciężkie uszkodzenie ciała, a mianowicie: utrata wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia lub inne uszkodzenie ciała albo rozstrój zdrowia, naruszające podstawowe funkcje organizmu, a także choroba nieuleczalna lub zagrażająca życiu, trwała choroba psychiczna, trwała, całkowita lub znaczna niezdolność do pracy w zawodzie, albo trwałe poważne zeszpecenie lub zniekształcenie ciała.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.