05.12.2016/10:07

Wystartowała budowa pierwszej galerii handlowej Atut w Krakowie

Ruszyły prace przy budowie galerii handlowej Atut, która powstaje w Krakowie przy ul. Grażyny. Inwestor obiektu, czyli KG Group, planuje otwarcie obiektu o powierzchni 35 tys. mkw. na trzeci kwartał przyszłego roku.

Nowy krakowski Atut to dwupoziomowy obiekt typu convenience przeznaczony do szybkich i wygodnych zakupów. Na powierzchni 3,5 tys. mkw. GLA znajdzie się 14 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych. Parking powstający w podziemiach budynku pomieści około 50 samochodów.

–  Prace przy budowie centrum handlowego ATUT przy ul. Grażyny już się rozpoczęły. Przygotowane zostało zaplecze budowy, a teren został ogrodzony. Wykonane zostały prace rozbiórkowe i przygotowawcze związane z zabudową  sąsiednich działek. W najbliższym czasie planujemy rozpocząć prace ziemne, czyli wykopy pod fundamenty budynku – zdradza Piotr Wołczański, dyrektor ds. inwestycji KG Group.

Koncepcję architektoniczną obiektu opracowało Biuro Projektowe  B2 Studio z Krakowa, a generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A.

Komercjalizacja obiektu prowadzona jest przez BOIG Property Consulting. Do grona najemców dołączyły m.in.: drogeria Rossmann, sklep Pepco, apteka Ziko oraz krakowska piekarnia i cukiernia Buczek.

Pod nazwą Atut działa już w Polsce pięć obiektów handlowych. Zlokalizowane są w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa i Pruszkowie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • azet 14.03.2017

    Fajnie. Będę tam parkował jadąc na Plac Imbramowski.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.